Eğitim
Giriş Tarihi : 20-06-2021 20:06   Güncelleme : 20-06-2021 20:06

Medeniyet Üniversitesi Personelimize Yapılan Saldırıyı En Güçlü Şekilde Kınıyoruz

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanemizde yakın zamanda öğretim üyesi hekim hocamıza yönelik fiziksel ve sözel bir saldırı gerçekleşti

Medeniyet Üniversitesi Personelimize Yapılan Saldırıyı En Güçlü Şekilde Kınıyoruz

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanemizde yakın zamanda öğretim üyesi hekim hocamıza yönelik fiziksel ve sözel bir saldırı gerçekleşti. Hastane yönetimi ve rektörlüğümüz, olayın gerçekleştiği ilk dakikadan itibaren koordineli bir şekilde hareket ederek ivedilikle duruma müdahale etmiş ve güvenlik takviyesi yapılarak saldırgan şahıs kontrol altına alınmıştır. 

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin ÇELİK, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar BÜLBÜL ve üniversite yönetimimiz, saldırıya maruz kalan doktorumuz ile hastane yönetimini ve personelini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin her zaman ve her durumda personelinin yanında olduğunu bir kez daha vurgulayarak, hekimlerimizle ve sağlık çalışanlarımızla durum değerlendirmesi yaptı. 

Bu anlamda İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak; Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir poliklinik hastasının ilgili birimde görevli doktorumuza yaptığı fiziksel ve sözel saldırıyı en güçlü şekilde kınıyoruz. Saldırıya uğrayan değerli doktorumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

 

Hastaları tedavi etmek için canla başla ve gece gündüz demeden fedakârca görev yapan hekimlerimize yönelik saldırıların kabul edilemez olduğunu ifade ediyor ve sağlıkta şiddet vakalarının tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz.