Eğitim
Giriş Tarihi : 17-09-2021 01:28   Güncelleme : 17-09-2021 01:28

Medeniyet Üniversitesi Mezuniyet Törenlerimiz Büyük Bir Heyecan ve Coşkuyla Gerçekleşti

2019-2020 ve 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılları Mezuniyet törenlerimiz 6-11 Eylül 2021 tarihleri arasında yapıldı

Medeniyet Üniversitesi Mezuniyet Törenlerimiz Büyük Bir Heyecan ve Coşkuyla Gerçekleşti

2019-2020 ve 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılları Mezuniyet törenlerimiz 6-11 Eylül 2021 tarihleri arasında yapıldı.

Mezuniyet Törenlerimizin açılışı, 6 Eylül Pazartesi günü Edebiyat Fakültesi Mezuniyet Töreniyle yapıldı. Mezuniyet Törenlerimizin açılışına Üsküdar Kaymakamımız Sn. Murat Sefa Demiryürek ile Kadıköy Kaymakamımız Sn. Mustafa Özarslan da katıldı ve birer konuşma yaptı. Mezuniyet Törenlerimize rektör yardımcılarımız, dekanlarımız, akademik personellerimiz ile öğrencilerimiz ve aileleri katıldı. 

7 Eylül Salı Sağlık Bilimleri Fakültesi, 8 Eylül Çarşamba Eğitim Bilimleri Fakültesi ile Turizm Fakültesi, 9 Eylül Perşembe Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, 10 Eylül Cuma Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Siyasal Bilgiler Fakültesi, 11 Eylül Cumartesi Hukuk Fakültesi Mezuniyet Törenleri gerçekleştirildi.

Törenlerde fakülte birincisi olan öğrencilerimiz ile öğrenci temsilcilerimiz konuşmalar yaptı ve dereceye giren öğrencilerimiz sahneye davet edildi. Ayrıca mezun olan öğrencilerimiz bölüm hocaları tarafından tebrik edildi ve kendilerine mezuniyet belgesi takdim edildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik mezuniyet törenlerine katıldı ve yaptığı konuşmalarda; 2010 yılında kurulmuş olan çok genç bir üniversite olmamıza karşın, dünyada ve ülkemizde öncü olan marka üniversitelerden biri haline geldiğimizi ifade etti Özellikle son dönemde uluslararası saygın akademik derecelendirme kuruluşları tarafından yayınlanan verilerin ve raporların, bu iddiamızı doğrular nitelikte olduğunu ekledi.

Üniversitemizin Ar-ge, Eğitim, Girişimcilik, Görünürlülük ve Sektörel dış yansıma alanları gibi 5 temel kriterde Dünya’nın en iyi ilk 1000 üniversitesi arasında yer aldığını vurguladı. Özellikle yapılan yayınların atıf alması bakımından, yani hocalarımızın çalışmalarının kaynak gösterilmesi açısından Dünya’da 487. Türkiye’de ise 2. Sırada olduğumuzun altını çizdi.

Ayrıca Rektörümüz, mezun olan gençlerimizi tebrik edip başarılarının devamını dilerken; medeniyetli olmanın bilinciyle yeni ve daha güzel bir dünyanın inşasında sorumluluk almak ve küreselleşen dünyada hızla tükenen bilgiyi sürekli yenilemek gerektiğini, 85 milyon insana çok şey borçlu olduğumuzu ve ahde vefa gereği bu toplum ve ülke için faydalı çalışmalar yapmamız gerektiğini kaydetti.

Mezuniyet törenlerimiz, sosyal mesafe kuralı ile temizlik ve hijyen koşullarına uygun olarak büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi. Törenlerin sonunda öğrencilerimiz kep fırlattı ve toplu fotoğraf çekildi. 

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ailesi olarak; mezun olan sevgili öğrencilerimize başarılarının devamını diliyor, değerli ailelerine saygılar sunuyoruz.