Eğitim
Giriş Tarihi : 06-04-2022 18:50   Güncelleme : 06-04-2022 18:50

Medeniyet Üniversitesi Medeniyet Üniversitesi ile Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Medeniyet Üniversitesi Medeniyet Üniversitesi ile Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında “eğitim, araştırma, danışmanlık ve proje tasarımı” konularında işbirliği yapılmasına yönelik protokol imzalandı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar tarafından imzalanan protokol, iki kurumun işbirliği ve dayanışma içinde ortak projeler geliştirmesini hedeflemektedir.

Protokol kapsamında Üniversitemiz, adli hizmetlerde görevli personelin akademik yönden desteklenmesine ve mesleki yeterliliklerinin artmasına katkı sunmak, açılan Tezsiz Yüksek Lisans programlarına başvuru yapan Başsavcılık ve müdürlük personellerine bütçe ve idari imkânlar ölçüsünde kolaylık sağlamak, denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlülerin topluma kazandırılmasına destek olmak ve bu gruptaki bireylere yönelik sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek, projelerin bilimsel yönden raporlaştırılmasını ve ölçme değerlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesini sağlamak şeklinde çalışmalar yapacaktır.