Eğitim
Giriş Tarihi : 05-07-2021 23:52   Güncelleme : 05-07-2021 23:52

Medeniyet Üniversitesi Medeniyet Üniversitesi ile 15 Temmuz Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile 15 Temmuz Derneği arasında, 15 Temmuz konusunda ortak akademik ve sosyal faaliyetler yapılmasını kapsayan bir iş birliği protokolü imzalandı

Medeniyet Üniversitesi Medeniyet Üniversitesi ile 15 Temmuz Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile 15 Temmuz Derneği arasında, 15 Temmuz konusunda ortak akademik ve sosyal faaliyetler yapılmasını kapsayan bir iş birliği protokolü imzalandı. İmza töreni 28 Haziran 2021 Pazartesi günü Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde gerçekleştirilen protokolün kapsamını ortak yürütülecek eğitim-öğretim, kültürel ve sosyal dayanışma çalışmaları oluşturuyor. 

Programda, 15 Temmuz Derneği ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi‘nin tanıtım filmlerinin izlenmesinin ardından Üniversitemiz Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi ve 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç ve Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler. Konuşmasında 15 Temmuz milli direniş ruhuna ve gençlerimizin bu ruhu kazanmasının önemine vurgu yapan Rektörümüz, sivil toplumdan aldığımız katkının bizi sürekli besleyeceğine ve bu iş birliğinden kıymetli, mümbit akademik çalışmalar çıkacağına duyduğu inancı ifade etti. Açılış konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik ve 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç protokole imza attılar. 

15 Temmuz şehit yakınlarına kişisel gelişim, eğitim-öğretim ve sosyal dayanışma alanlarında sunulacak faaliyetler, yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirilecek eğitim faaliyetleri, sömürgecilik, emperyalizm ve dünya darbeler tarihi alanlarında özel akademik çalışmalar, Üniversitemizdeki Uluslararası İlişkiler, Siyasal Bilgiler ve Tarih bölümü derslerinin ilgili konularının Hafıza 15 Temmuz’da yapılması, İnsan Hakları ve Darbe gibi alanlarda yapılacak kongre bildirileri, tez, doktora ve makale çalışmalarına burs desteği verilmesi gibi alanları içine alan protokolün kurumlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.