Eğitim
Giriş Tarihi : 03-09-2021 00:44   Güncelleme : 03-09-2021 00:44

Medeniyet Üniversitesi Medeniyet Üniversitesi Dünyanın En Başarılı Üniversiteleri Arasında

Dünyada yükseköğretim kurumlarının başarılarını değerlendiren en itibarlı kuruluş olarak kabul edilen Times Higher Education (THE), ‘Dünya Üniversiteler Sıralaması 2022’ sonuçlarını açıkladı

Medeniyet Üniversitesi Medeniyet Üniversitesi Dünyanın En Başarılı Üniversiteleri Arasında

Dünyada yükseköğretim kurumlarının başarılarını değerlendiren en itibarlı kuruluş olarak kabul edilen Times Higher Education (THE), ‘Dünya Üniversiteler Sıralaması 2022’ sonuçlarını açıkladı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi sıralamada hem dünya hem Türkiye ölçeğinde büyük bir başarıya imza attı.

Dünya Üniversiteleri Arasında 801-1000 Bandındayız

2010 yılından bu yana her yıl dünyanın en iyi üniversitelerinin sıralandığı en güvenilir başarı listesi olarak kabul edilen Times Higher Education’ın (THE) bu yılki listesinde 99 ülke ve bölgeden 1600’ün üzerinde üniversiteye yer verildi. Listedeki üniversiteler; Eğitim/Öğretim, Araştırma, Atıf, Endüstri Geliri ve Uluslararası Görünürlük kriterleri bağlamında değerlendirilerek başarı puanlarına göre sıralandı. İstanbul Medeniyet Üniversitesi, genel sıralamada dünya üniversiteleri arasında 801-1000 bandına yerleşirken, “Atıf” kategorisinde 66 puan alarak yüksek bir başarı elde etti.  

Türkiye’deki Üniversiteler Arasında 8.yiz

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Türkiye genel başarı sıralamasında toplam 54 üniversite arasında 8. sıraya yerleşti.

“Atıf” Kategorisinde Dünyada 487., Türkiye’de 2.yiz

THE Dünya Üniversiteler Sıralamasında Üniversitemizin en başarılı olduğu kategori “Atıf” kategorisi oldu. Yayınların uluslararası ölçekte kabul edilirliğini ve tanınırlığını gösteren bu sıralamada, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında 2., devlet üniversiteleri arasında ise 1. sıraya yerleşerek büyük bir başarı kazandı. Atıf kategorisinde Üniversitemizin dünyadaki sıralaması ise 487. olarak belirlendi.

Gerek Türkiye genel sıralamasında, gerekse Atıf kategorisinde elde ettiği başarılarla göz dolduran ve genç yaşına rağmen ülkemizin en üst sıralarda yer alan üniversitelerinden birisi olan Üniversitemizin başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyor, başarılarımıza katkıda bulunan tüm mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.

Times Higher Education 2022 Dünya Üniversiteler Sıralaması ve Üniversitemizin sıralamadaki yeriyle ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Uluslararası Performans Geliştirme Koordinatörlüğü