Eğitim
Giriş Tarihi : 06-04-2022 20:16   Güncelleme : 06-04-2022 20:16

Medeniyet Üniversitesi İyilikte 4. Yıl

İyilikte 4. Yıl

Medeniyet Üniversitesi İyilikte 4. Yıl

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, öğrencilere desteğini sürdürüyor

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Köy Okulları Kampanyasının dördüncüsü gerçekleştirdi. Dr. Öğretim Üyesi Buğrayhan Biçkici Arıkan öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında bu yıl 63 köy okulundaki öğrencilere bot, mont ve kırtasiye yardımı yapıldı.

2018 yılından bu yana sürekli Köy Okulları Kampanyası düzenleyen İstanbul Medeniyet Üniversitesi bu yılda 100’e yakın aileye erzak kolisi, 63 köy okulundaki 1210 öğrenciye bot, 27 öğrenciye mont ve 273 öğrenciye kırtasiye yardımı ulaştırdı.

Dördüncü yılına girilen kampanyaya öncülük eden, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümü Dr. Öğretim Üyesi Buğrayhan Biçkici Arıkan, şartları ve fırsatları eşitlemek gerektiğini söyledi.

ARIKAN: MİNİKLERİNİN ELLERİNDEN TUTMALIYIZ

Buğrayhan Biçkici Arıkan yaptığı açıklamada, “Birçok okula atkı, bere, okul çantası ve kıyafet desteğinde bulunduk. Ramazan ayında da tespit ettiğimiz 100’e yakın aileye erzak kolisi ulaştırdık. Yıl içerisinde ise bu yardımların devamlılığını sağlamak için, tespit ettiğimiz ailelere erzak, kıyafet ve ikinci el eşya teminini sağladık. 2018’den günümüze başta Yozgat, Batman, Ordu, Erzurum, Van, Ağrı, Mardin, Kars, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman, Bitlis ve Siirt illerimiz olmak üzere hediyelerimizi ulaştırdığımız bu bot kampanyası bizler için günden güne ‘’şartları ve fırsatları eşitleme’’ şiarıyla kapsamını genişlettiğimiz bir proje haline gelmiştir. Biliyoruz ki, yarınlardan umutlu olmak için bugünün miniklerinin ellerinden tutmalıyız” ifadelerini kullandı.