Eğitim
Giriş Tarihi : 29-06-2021 14:08   Güncelleme : 29-06-2021 14:08

Medeniyet Üniversitesi 2023 Eğitim Vizyonu, Salgın Krizi ve Dijitalleşme Bağlamında Okul Özerkliği Konferansı Tamamlandı

‘Okul Özerkliği’ ana temalı II

Medeniyet Üniversitesi 2023 Eğitim Vizyonu, Salgın Krizi ve Dijitalleşme Bağlamında Okul Özerkliği Konferansı Tamamlandı

‘Okul Özerkliği’ ana temalı II. Uluslararası Okul Yöneticileri Konferansı, 23-24-25 Haziran 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Okul özerkliği kavramını geniş bir yelpazede ele alarak kavramın dünyada ve Türkiye’deki karşılığına odaklanan konferansa Türkiye’den ve dünyadan 200’e yakın konuşmacı katıldı. Konferansta eğitimden sosyolojiye, politikadan hukuka, okul öncesinden yükseköğretime her alanda okul, öğrenen, öğretmen, yönetim, finans ve yönetici özerkliği kavramları ele alındı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Öncü Okul Yöneticileri Derneği ve İstanbul İl MEM ortaklığında düzenlenen Konferansın açılış konuşmasını MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Dönmez yaptı. Konferansın ikinci açılış konuşmacısı da Texas State Üniversitesi’nden Prof. Dr. Duncan Waite oldu.

Konferansta açılış ve davetli konuşmacılar yanında 5 panel ve 10 atölye gerçekleştirildi. İyi örnek uygulamalarının paylaşıldığı konferansta İngilizce sunumlarda simultane çeviri hizmeti verildi.

Konferansın yüz yüze yapılan kapanış oturumunda müzik dinletisinin ardından ISPC2021 Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Bülbül katılımcılara teşekkür ettiler. Kapanış oturumunda Milli Eğitim Bakanlığı adına bir değerlendirme konuşması yapan MEB Personel Genel Müdürü Ömer İnan, konferans sonuçlarının bakanlık politikalarına ışık tutabilecek nitelikte olduğunu ve sonuçları inceleyeceklerini belirtti. Kapanış oturumu en iyi bildiri, atölye ve iyi örnek seçilen katılımcıların ilan edilmesi ile sona erdi. Konferans düzenleme ve bilim kurulu ile katılımcıları Beykoz Sabancı Öğretmenevinde müzikli gala yemeğine katıldı. Konferans sonunda dinleyicilere kitap hediye edildi.

İki yılda bir yapılan Uluslararası Okul Yöneticileri Konferansı’nın üçüncüsü 2023 yılının Haziran ayında uluslararası katılımla İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Konferans web sayfası: http://ispc.oncuyoneticiler.org.tr