Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 21:47   Güncelleme : 23-11-2020 21:47

Lil Nas X’in Roblox konserine 33 milyon kez katıldı

Lil Nas X, iki gün boyunca milyonlarca seyirciye ve bu hafta sonu dört şovda, onu kelimenin tam anlamıyla hayattan daha büyük yapan bir ortamda oynadı: popüler çocuk oyunu Roblox

Lil Nas X’in Roblox konserine 33 milyon kez katıldı

Lil Nas X, iki gün boyunca milyonlarca seyirciye ve bu hafta sonu dört şovda, onu kelimenin tam anlamıyla hayattan daha büyük yapan bir ortamda oynadı: popüler çocuk oyunu Roblox. Roblox, The Verge'e verdiği demeçte, gösterilerin Cumartesi öğleden sonra başlayan ve Pazar günü sürpriz bir encore performansıyla sona eren performanslarda toplam 33 milyon görüntüleme topladığını söyledi. Özdeş şovlar, Lil Nas X'in, gerçekleştirdiği dört şarkının her birine uyacak şekilde değişen bir dünyaya uyacak şekilde tasarlanmış, hareketle yakalanmış bir enkarnasyonunda rol aldı.

Bu, Roblox için çok büyük bir sayı ve bunu gösteriyor Fortnite ile oyunun orada konser verebilme yeteneği. Nisan ayında Fortnite, beş şovda 45,8 milyon izleyiciyi çeken Travis Scott'tan benzer şekilde etkileyici bir performansa ev sahipliği yaptı. Scott’ın şovunda 27,7 milyon benzersiz katılımcı vardı; Roblox, benzersiz bir izleyici sayısı duyurmadı.

Roblox'tan daha fazlası gelecek. Şirket, sanal konserleri, oyuncularına takılma şansı vermenin ve ağırlıklı olarak genç oyuncular yaşlandıkça oyunun alakalı kalmasının yeni bir yolu olarak görüyor. Lil Nas X, işleri başlatmak için büyük bir sanatçı, ancak başarısı, Roblox'un müzik için yeni bir alan olabileceğini düşünmekte haklı olduğunu gösteriyor.

Resim: Roblox