Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 21:47   Güncelleme : 23-11-2020 21:47

Lil Nas X, ayrıntılı bir sanal konser ile Old Town Road'u Roblox'a getiriyor

Lil Nas X bir sonraki konserinin set listesinde ilerlerken, dünya onun etrafında değişecek

Lil Nas X, ayrıntılı bir sanal konser ile Old Town Road'u Roblox'a getiriyor

Lil Nas X bir sonraki konserinin set listesinde ilerlerken, dünya onun etrafında değişecek. "Eski Şehir Yolu" nu söylerken, tahta salonlar ve dönen toz şeytanlarla dolu bir Eski Batı setinden "Rodeo" için daha karanlık, neredeyse vampirik bir sahneye dönüşecek. Daha sonra, "Panini" oynayarak yeniden fütüristik bir şehre dönüşecek. Bu tür bir hayattan daha büyük, inanılmaz derecede ayrıntılı sahneleme, Lil Nas X'in bu hafta tamamen sanal bir konser için platformu kullanan ilk büyük sanatçı olacağı popüler çocuk oyunu Roblox'un içinde performans göstermenin avantajlarından biridir.

"Normal bir canlı yayın yapmak istemiyordum çünkü şu anda herkesin yaptığı şey bu ve gerçekten insanların beklemeyeceği özel bir şey yaratmak istedim," diye yazdı Lil Nas X The Verge'e bir e-posta.

Roblox, her ay imzalanan, çoğu çocuk ve genç olmak üzere 150 milyondan fazla oyuncuyla dünyanın en büyük oyunlarından biridir. Seyircisi büyümeye devam ederken, Roblox da müziğe genişleyerek, oyuncularına arkadaşlarıyla takılmak ve bir şovu yakalamak için bir yol sunarak büyümeye çalışıyor - pandemik kısıtlamaların genişlemeyi engellediği bir zamanda özellikle yararlı bir hizmet dünyanın çoğu yerinde toplantılar.

Ancak bu haftaki etkinlik, oyuncuları ve oyuncuyu oyunun şimdiye kadarki en ayrıntılı sahnesine götürecek. Lil Nas X hareket halinde- Roblox performansı için yakalama kıyafeti. Fotoğraf: Roblox

Şov, Lil Nas X'in oyun içi bir sahne etrafında dans eden, seyircilere haykıran ve hitlerinden birkaçını söyleyen hareketli bir avatarını ve yeni single'ı "Holiday" ile birlikte bu hafta başlıyor. Tüm dijital mekan, Lil Nas X’in kişiliğine göre inşa edildi. Oyuncular, bir Eski Batı ortamını keşfedebilecek ve sanatçı ve müziği hakkındaki trivia sorularını yanıtlayarak gizli jetonları toplayabilecekler. Ayrıca oyuncuların oyun içi para birimi Robux'u (genellikle gerçek parayla satın alınır) sanal gömlek, şapka ve diğer ürünleri satın alarak oyuncularını giydirmek için kullanabilecekleri bir dijital ürün masası da olacak. Konser tişörtü almanın dijital eşdeğeri. (Lil Nas X’in en sevdiği parça “Rodeo” dan ilham alan kanatlar ve omuz pedlerinden oluşan bir set. “Bunlar çılgınca” diye yazdı.

Marshmello, 2019'da Fortnite'ın içinde 10,7 milyon kişiye DJ'lik yaptığı sahneye çıktı. Nisan ayında, Amerikan Futbolu Minecraft'ın içindeki bir dijital müzik mekanında dolu bir evde oynadı. Şimdiye kadarki en ayrıntılı şovlarda, Travis Scott, bu yılın başlarında Fortnite'ın içinde performans sergiledi; oyuncunun dev bir versiyonunun, adanın üzerine ateş yağdırmadan, oyuncuları suya düşürmeden, gökyüzünü lazerle aydınlatmadan önce oyun dünyasını dolaştığı yer. ışık takımyıldızları ve sonunda oyuncuları tüm bir gezegenin tepesinde otururken performansını izlemek için uzaya uçuruyor. Beş ayrı gösteriye 27 milyondan fazla kişi katıldı. Oyuncular Lil Nas'tan önce Eski Batı ayarını keşfedebilecekler X gerçekleştirir. Image: Roblox

Bu performanslar, yıllardır meydana gelen bir trendi hızlandırıyor: Oyunlar sanal buluşma noktalarına dönüşüyor ve her konser, oyunculara çevrimiçi ortamda birlikte vakit geçirmek için bir neden daha veriyor. Roblox’un müzik şefi Jon Vlassopulos, The Verge’e “Belki lisedeyken, alışveriş merkezine veya basketbol sahasına giderdin,” dedi.

[Roblox] platformundaki bir oyunda buluşuyorlar. ”

Lil Nas X’in performansı çok günlük bir etkinlik olarak ortaya çıkacak. Bugünden itibaren performans alanı açılacak ve oyuncular seti keşfetmeye ve trivia sorularını yanıtlamaya başlayabilecek. Cuma günü, oyuncular Lil Nas X ile önceden kaydedilmiş bir Soru-Cevap yayınını izlemek için geri dönebilirler. Ardından Cumartesi öğleden sonra, Lil Nas X’in avatarı nihayet performans gösterecek. Şov, Pazar günü de dahil olmak üzere iki kez daha tekrar yayınlanacak, böylece dünyanın dört bir yanındaki diğer saat dilimlerindeki insanlar da izleyebilecek.

Roblox, müzik entegrasyonlarını ileriye taşımayı planlıyor. Vlassopulos, önümüzdeki yıl bu ayrıntılı hareket yakalamalı performansların daha fazlasına işaret ediyor. Ayrıca Roblox'un, daha fazla sanatçının platformu kullanabilmesi için daha basit, küçültülmüş bir performans stili (yayın videosuna dayanan, bu nedenle sanatçılar ve önceden oluşturulmuş setler için daha düşük bir güç) oluşturmaya çalıştığını söylüyor. Sanatçılar önceden hazırlanmış bir plaj setini veya uzayda yüzen bir sahneyi seçebilir, bazı özelleştirilmiş ürünler ekleyebilir ve ardından hayranlarını oturum açmaya teşvik edebilir.

"Pek çok geliştirici, [Roblox'un] küçük çocuklar ve görseller için olduğunu düşünüyor. estetik o kadar iyi değil, ”dedi Vlassopulos.