Gündem
Giriş Tarihi : 13-04-2022 22:20   Güncelleme : 13-04-2022 22:20

KÜTÜPHANELERE YOĞUN İLGİ

KÜTÜPHANELERE YOĞUN İLGİ

KÜTÜPHANELERE YOĞUN İLGİ

KÜTÜPHANELERE YOĞUN İLGİ

Çekmeköylüler ara tatillerini belediye kütüphanelerinde geçiriyor

 

Çekmeköy Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı 4 kitap kafe ve kütüphanenin yanı sıra 30 bin kitaplık Piri Reis Kütüphanesi ara tatilde 7’’den 70’e binlerce vatandaşı ağırlıyor.  Yarıyıl tatilinde sınavlarına ve derslerine çalışan sakin bir ortamda kitap okumak isteyen gençler, kitap kafeler ve kütüphanelerde sıcak çaylarını yudumlayıp keyifli vakit geçiriyorlar.

Ekşioğlu, Cumhuriyet, Mehmet Akif ve Merkez Mahalelerinde bulunan ve her birinin içerisinde birçok alanda yazılmış toplam 6 bin 500 kitabın yer aldığı kitap kafelerde; Felsefe, Psikoloji, Doğa Bilimleri, Matematik, Teknoloji, Sanat, Edebiyat, Tarih gibi birçok alanda yazılmış eser yer alıyor.  Bilgiye ve bilgi kaynaklarına daha kolay erişim sağlanması amacıyla kurulan kütüphaneler aynı anda 32 kişiyi misafir edebiliyor.

Hamidiye Kültür Merkezi içerisinde bulunan 30 bin kitaplık Piri Reis Kütüphanesi’nde ise gençler birçok bilgiye farklı kaynaklardan erişim sağlayabiliyorlar.

10 yeni kitap kafe için çalışmalar başladı

Gençler tarafından sevilen kitap kafelere yenilerini eklemek için de çalışmalar yapılıyor. Koçullu, Ömerli, Hüseyinli, Nişantepe, Aydınlar, Çatalmeşe, Sultançiftliği, Mimar Sinan, Merkez ve Kirazlıdere Mahalleri’nde kütüphane inşa edilmek üzere çalışmalar başladı. Kitap kafelerin en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.