Eğitim
Giriş Tarihi : 23-09-2021 01:29   Güncelleme : 23-09-2021 01:29

KHAS Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları’nın İlk Konuğu Murat Tabanlıoğlu

KHAS Sanat ve Tasarım Fakültesi (KHAS-STF) bünyesinde Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları / Art, Design and Architecture Talks adı altında yeni bir seminer ve etkinlikler serisi, 2021-2022 Akademik Yılı’yla birlikte başlıyor

KHAS Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları’nın İlk Konuğu Murat Tabanlıoğlu

KHAS Sanat ve Tasarım Fakültesi (KHAS-STF) bünyesinde Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları / Art, Design and Architecture Talks adı altında yeni bir seminer ve etkinlikler serisi, 2021-2022 Akademik Yılı’yla birlikte başlıyor. 27 Eylül Pazartesi saat 19:00’da gerçekleştirilecek ilk etkinlik, aynı zamanda bir “açılış dersi” niteliğinde.

“The Urban Space: Impact of Architecture Through Transformation” başlıklı bu dersi, Kadir Has Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ile Tabanlıoğlu Mimarlık arasındaki işbirliğiyle kurulan, “Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım” (Research and Design in Port Cities) temasıyla ilk öğrencilerini 2021-2022 Bahar döneminde kabul edecek olan KHAS Mimarlık ve Kent Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın koordinatörü Murat Tabanlıoğlu’ndan dinleyeceğiz.

Murat Tabanlıoğlu, açılış dersi kapsamında bize liman kentlerinin sürdürülebilir tasarımına odaklanan yeni yüksek lisans programını anlatacak ve gelen soruları yanıtlayacak. Uluslararası eğitimci kadrosuyla öne çıkan, atölyelerle ve Trieste ve Hamburg gibi farklı şehirlere yapılacak eğitim gezileriyle zenginleşen program, mimarlık ve kentsel tasarım pratiğine odaklanıyor ve güçlü bir tarihsel ve kuramsal arka planla destekleniyor. Tabanlıoğlu ile ayrıca, yakınlarda tamamlanan ve hazırlıkları devam eden mimari projelerinin yanı sıra günümüzde mimarlık ve tasarım öğrencilerinin edinmesi gereken formasyon ve değerler sistemi üzerine de konuşma imkânı bulacağız.

Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Manav’ın açılış konuşması yapacağı etkinliğin moderasyonunu Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. Kıvanç Kılınç yapacak.

“Liman Kentlerinde Araştırma ve Tasarım” (Research and Design in Port Cities) temalı Mimarlık ve Kent Çalışmaları Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın detaylarını incelemek için tıklayın: https://portcities.khas.edu.tr/

 

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Konuşmaları / Art, Design and Architecture Talks 

Başlık: “The Urban Space: Impact of Architecture Through Transformation”

Konuşmacı: Murat Tabanlıoğlu

Tarih ve Saat: 27 Eylül 2021 Pazartesi, 19:00

KHAS YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/c/KHasUniversity

Zoom Meeting ID: 849 0070 5477 Passcode: 379450

Etkinlik Linki: https://us02web.zoom.us/j/84900705477?pwd=bm5wQytxL01vWCsvWW9JL0RyOWtsZz09

Önemli Not: Zoom üzerinden gerçekleştirilecek ve KHAS Youtube kanalından da canlı olarak yayınlanacak etkinlik İngilizce olup çeviri hizmeti sunulmayacaktır.