Eğitim
Giriş Tarihi : 11-10-2021 23:08   Güncelleme : 11-10-2021 23:08

KHAS Hukuk Fakültesi “İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı” (CCLLAB) Kuruluyor

KHAS Hukuk Fakültesi, gezegenimize karşı sorumluluk bilinci ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına duyduğu saygı çerçevesinde “İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı”nı (CCLLAB) kuruyor! CCLLAB’in bu yıl planladığı çalışmaların ana etkinliği olan “İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri” her ay düzenlenecek ve konunun uzmanları konuşmacı olarak ağırlanacaktır

KHAS Hukuk Fakültesi “İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı” (CCLLAB) Kuruluyor

KHAS Hukuk Fakültesi, gezegenimize karşı sorumluluk bilinci ve sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına duyduğu saygı çerçevesinde “İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı”nı (CCLLAB) kuruyor!

CCLLAB’in bu yıl planladığı çalışmaların ana etkinliği olan “İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri” her ay düzenlenecek ve konunun uzmanları konuşmacı olarak ağırlanacaktır. Her dört semineri takip edecek yuvarlak masa toplantılarında ise, seminerlerde ele alınan konuların Türk Hukuku boyutlarının tartışılması ve önceki derslerin temel bulguları ışığında gelişmekte olan Türk Hukuku politikalarına katkıda bulunulması amaçlanmaktadır.

CCLLAB’in açılış seminerinde, IUCN Çevre Hukuku Hakkında Dünya Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Christina Voigt, “Uluslararası İklim Hukukunun Güncel Meseleleri” hakkında bir konuşma yapacaktır. Etkinlik Zoom üzerinden herkese açıktır!

 

Etkinlik Tarihi: 18 Ekim 2021 Pazartesi  

Saat: 14:00 (13:00 CEST)

Konuşmacı: Prof. Dr. Christina Voigt

Konuşma Başlığı: Current Issues of International Climate Law: Paris Agreement and Beyond

Zoom Meeting ID: 843 9331 5937