Eğitim
Giriş Tarihi : 08-03-2021 08:28   Güncelleme : 08-03-2021 08:28

KHAS ERC Evreleme-Abjeksiyon Webinarı

Roundtable: Special Issue on “Archives and Popular Culture” at Archives and Records Archives and Records dergisinin Rüstem Ertuğ Altınay ve Olivera Jokić tarafından derlenen son sayısı, “popüler” sözcüğünün değişen anlamlarının, arşivleri tahayyül ve inşa etme biçimlerimizi nasıl etkilediğini ve popüler kültür materyallerinin arşivcilere, kurumlara ve araştırmacılara sunduğu fırsatları ve ortaya çıkardığı zorlukları araştırıyor

KHAS ERC Evreleme-Abjeksiyon Webinarı

Roundtable: Special Issue on “Archives and Popular Culture” at Archives and Records

Archives and Records dergisinin Rüstem Ertuğ Altınay ve Olivera Jokić tarafından derlenen son sayısı, “popüler” sözcüğünün değişen anlamlarının, arşivleri tahayyül ve inşa etme biçimlerimizi nasıl etkilediğini ve popüler kültür materyallerinin arşivcilere, kurumlara ve araştırmacılara sunduğu fırsatları ve ortaya çıkardığı zorlukları araştırıyor.

Arşivciler ve akademisyenler tarafından hazırlanan dört makale, yirmi birinci yüzyılın başında popüler kültürü arşivleme stratejilerini ve pratiklerini inceliyor ve arşivciliğin popüler kültürü nasıl şekillendirebileceği konusuna farklı yaklaşımlar getiriyor. Yazarlar, kuramsal meseleleri popüler kültür arşivlerinin oluşturulması ve yorumlanması, kayıtların ve saklama protokollerinin değişkenliği, koleksiyonların maddi ve sembolik değeri ve bunların arşive dair yeni öğretiler ve eğitim pratikleri geliştirilmesindeki önemi gibi uygulamaya ilişkin sorular ışığında ele alıyor.

Yuvarlak masa toplantısında yazarlar ve editörler, özel sayıdaki makalelerini ve diğer çalışmalarını, arşiv ve popüler kültür bağlamında tartışacaklardır.

Toplantı dili İngilizcedir.

Tarih: 10 Mart 2021 Çarşamba 11:00 Doğu Standart Zamanı (EST)

11:00 New York

16:00 Londra

17:00 Orta Avrupa Zamanı

19:00 İstanbulWebinar içinhttps://us02web.zoom.us/j/87024847335Webinar ID: 870 2484 7335

Host: Kadir Has University

Konuşmacılar:

Archives and Records adına Sarah-Joy Maddeaux, özel sayı editörleri Rüstem Ertuğ Altınay ve Olivera Jokić ve yazarlar Katie Lanning, Saygun Gökarıksel, Christine A. Lutz, Tara Maharjan, Stephanie Crawford, Anne Peirson-Smith ve Ben Peirson-Smith

Özel sayı için https://www.tandfonline.com/toc/cjsa21/41/3