Gündem
Giriş Tarihi : 13-03-2022 13:41   Güncelleme : 13-03-2022 13:41

Karla Mücadele Sürüyor. 7/24 Çalışıyorlar.

Karla Mücadele Sürüyor. 7/24 Çalışıyorlar.

Karla Mücadele Sürüyor. 7/24 Çalışıyorlar.

Pendik Belediyesi ekipleri 4 gündür etkisini sürdüren kar yağışına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. 24 saat esasına göre çalışan ekipler kar küreme araçlarıyla yolları temizliyor, yol ve kaldırımlarda tuzlama çalışması yapıyor ve vatandaşlara çay ve çorba ikramında bulunuyor. Başkan Ahmet Cin tüm operasyonel faaliyetlere bizzat katılıyor.

Perşembe gününden itibaren etkisini artırarak sürdüren kar yağışına karşı Pendik Belediyesi ekiplerinin mücadelesi sürüyor. 475 personel ve 81 araçla 24 saat esasına göre çalışan ekipler gece gündüz demeden tüm ana ve ara yollarda tuzlama ve kar temizleme çalışması gerçekleştiriyor. Şu ana kadar yollara 1500 ton tuz döken belediye ekipleri köyler bölgesindeki çalışmalarını da sürdürüyor.

Tüm operasyon AKOM’dan yönetiliyorKent genelinde sürdürülen tüm operasyon Güllübağlar Mahallesi’ndeki AKOM’dan yönetiliyor. Planlı çalışmanın yanı sıra vatandaşlardan gelen talepler de anlık olarak değerlendirilerek sahadaki ekiplere aktarılıyor.

Başkan Ahmet Cin ekiplerle sahadaBelediye Başkanı Ahmet Cin karla mücadelenin başladığı perşembe gününden bu yana ekiplerle birlikte çalışıyor. AKOM’da kent genelindeki operasyonları anlık olarak takip eden Başkan Ahmet Cin aynı zamanda sahadaki ekiplerin çalışmalarına da bizzat katılıyor.

Çay ve çorba ikram ediliyorBelediye ekipleri bir yandan da vatandaşlara sıcak içecek ve yemek ikram ediyor. Ekipler, minibüs durakları metro çıkışları gibi kritik noktalarda sürücülere ve yayalara sıcak çay ve çorba ikram ederek bir nebze olsun içlerini ısıtıyor.

230 noktaya kuru mama bırakıldıKarla mücadele kapsamında sokakta yaşayan hayvanlar düzenli olarak besleniyor. Belediye ekipleri kent genelinde 230 noktaya kuru mama bırakıyor.