Gündem
Giriş Tarihi : 03-08-2021 19:34   Güncelleme : 03-08-2021 19:34

Kağıthane Belediyesi :KÂĞITHANE BELEDİYESİ MANAVGAT’A 10 BİN FİDANLA NEFES OLUYOR

KÂĞITHANE BELEDİYESİ MANAVGAT’A 10 BİN FİDANLA NEFES OLUYORKâğıthane Belediyesi, Manavgat’ta çeşitli noktalarda çıkan ve Türkiye’yi derinden üzen yangınlarda yaraları sarmak amacıyla bölgeye 10 bin fidan gönderecek

Kağıthane Belediyesi :KÂĞITHANE BELEDİYESİ MANAVGAT’A 10 BİN FİDANLA NEFES OLUYOR

KÂĞITHANE BELEDİYESİ MANAVGAT’A 10 BİN FİDANLA NEFES OLUYORKâğıthane Belediyesi, Manavgat’ta çeşitli noktalarda çıkan ve Türkiye’yi derinden üzen yangınlarda yaraları sarmak amacıyla bölgeye 10 bin fidan gönderecek.
Geçtiğimiz yıl Hatay’da teröristlerce çıkarılan yangının ardından bölgeye 10 bin adet fidan bağışında bulunan Kağıthane Belediyesi, bu yıl da Manavgat’a destek oluyor.
Belediye, bağışlanan 10 bin fidanın ardından AFAD iş birliği ile Manavgat’a destek olmak için iş makineleri ve su tankerleri de gönderdi. Uzman personeller ile birlikte yola çıkan yangınla mücadele araçları, kısa zamanda Manavgat’a ulaşıp yaraları sarmayı hedefliyor.
Çıkan yangın sonrası oldukça etkilenen şehir için her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını belirten Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin “Göndereceğimiz ağaçlar bölgeye özgü, o bölgede yetişebilecek ağaç türlerinden seçilecek. Yanan ağaçların yerine yenilerini yeşerteceğiz. Yangınların bir an önce söndürülmesi için ekiplerimiz yola çıktı. Bu badireyi de inşallah milletçe el ele vererek atlatacağız” diye konuştu.