Gündem
Giriş Tarihi : 23-04-2021 23:19   Güncelleme : 23-04-2021 23:19

Kağıthane Belediyesi :FATİH SULTAN MEHMET TABİAT PARKI YENİ DÖNEME HAZIRLANIYOR

FATİH SULTAN MEHMET TABİAT PARKI YENİ DÖNEME HAZIRLANIYORİstanbul’un en büyük ve doğal mesire yerleri arasında gösterilen Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı, pandemi sonrası döneme hazırlanıyor

Kağıthane Belediyesi :FATİH SULTAN MEHMET TABİAT PARKI YENİ DÖNEME HAZIRLANIYOR

FATİH SULTAN MEHMET TABİAT PARKI YENİ DÖNEME HAZIRLANIYORİstanbul’un en büyük ve doğal mesire yerleri arasında gösterilen Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı, pandemi sonrası döneme hazırlanıyor.
Sarıyer’deki Fatih Ormanı içinde yer alan bu alan, Kağıthane Belediyesi‘nin sorumluluğunda hizmet veriyor. Toplam 112 hektar alana sahip Fatih Sultan Mehmet Tabiat Parkı, zengin flora ve fauna varlığıyla dikkat çekiyor.Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, tabiat parkını yeni normal döneme hazırlamak amacıyla alanda geniş bir inceleme yaptı. Mevcut projelerin sonunda tabiat parkına yeni koşu ve yürüyüş yolları, park, piknik ve dinlenme donatıları eklenecek. Alanda bulunan tesis tadilattan geçirilerek kapasitesi arttırılacak. Yanı sıra tabiat parkının özellikle çocukların gün boyu eğlenerek vakit geçirebileceği şekilde yeniden tasarlanması planlanıyor.Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin hazırlıkları yıl içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.