Gündem
Giriş Tarihi : 16-03-2021 03:44   Güncelleme : 16-03-2021 03:44

Kağıthane Belediyesi :BAŞKAN ÖZTEKİN 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN ÖZTEKİN 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADIKağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle ilçede görevli hekim ve sağlık çalışanlarını ziyaret etti

Kağıthane Belediyesi :BAŞKAN ÖZTEKİN 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADI

BAŞKAN ÖZTEKİN 14 MART TIP BAYRAMI’NI KUTLADIKağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle ilçede görevli hekim ve sağlık çalışanlarını ziyaret etti.
Başkan Öztekin ziyaretler kapsamında İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Ferhat Arol, Prof. Dr Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Gürbüz ve Kağıthane İlçe Sağlık Müdürü Tuncay Şahin ile bir araya geldi. Ziyaretlerinde hekim ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik eden Başkan Öztekin ayrıca kadın sağlık çalışanlarına çiçek hediye ederek; bu vesileyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutlamış oldu.
Kağıthane Beleyesi tarafından ilçede görevli tüm hekim ve sağlık çalışanlarına; maske ve kolonyadan oluşan hijyen paketlerinden hediye edildi.Başkan Öztekin ziyaretleriyle ilgili; ”14 Mart Tıp Bayramı’nı, son iki yıldır tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgın nedeniyle buruk bir şekilde kutluyoruz. İnanıyorum ki bugünler de geçecek; tedbirlerimizle, özlediğimiz normal yaşama yakın zamanda döneceğiz.Hayat kurtarmak için kendi hayatlarını riske atan, insanın kendini çaresiz hissettiği, yardıma muhtaç olduğu zamanlarda imdada yetişen, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, tüm zorluklara rağmen görevlerini fedakârca yerine getiren tüm hekim ve sağlık çalışanının Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Koronavirüsle mücadelede daima en ön safta yer alan, kahraman hekim ve sağlık çalışanlarından bu süreçte hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve hastalarımıza acil şifalar dilerim.”diye konuştu.Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin tebrik ziyaretlerinin yanı sıra İlçe Müfütülüğü’nce tertiplenen mevlid programına da katıldı. İlçe Müftülüğü tarafından Kağıthane’de koronavirüsle mücadele ederken hayatını kaybeden 33 sağlık çalışanı adına Çeliktepe Merkez Camii’nde mevlid okutuldu.Koronavirüsle mücadele devam ediyorKağıthane Belediyesi koronavirüsle mücadelesini etkin şekilde sürdürüyor. İlçe belediye ekipleri tarafından son bir yılda cadde cadde, sokak sokak temizlenip dezenfekte edilirken; bu süreçte vatandaşa ücretsiz olarak 5 milyon 200 bin maske, 540 bin kolonya ve dezenfektan, 80 bin gıda kolisi ulaştırıldı. Kağıthane’de 65 yaş üzeri yaşlıların, engellilerin ve karantinada olan vatandaşların market ve eczane ihtiyaçlarının karşılanmasından hijyen ürünlerinin teminine kadar her anlamda yanlarında olundu. Aş Evi’nden her gün 1.200 aileye 2 öğün sıcak yemek servisi yapıldı. Belediye tarafından ayrıca ilçeye 2 yeni aile sağlığı merkezi de kazandırıldı.”Tedbirlerimizle koronavirüsü birlikte yeneceğiz”Başkan Öztekin 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajında ayrıca ”Koronavirüsü, değerli sağlık çalışanlarımızın fedakâr çalışmaları ve vatandaşlarımızın tedbirleriyle birlikte yeneceğiz. Destekleriyle umutlarımızı arttıran her bir ferdimize teşekkür ediyorum.” dedi.