Siyaset
Giriş Tarihi : 01-07-2021 13:46   Güncelleme : 01-07-2021 13:46

 KABAKTEPE’DEN MUHALEFETİN YALANLARINA ELEŞTİRİ: “TOPLUMU KUTUPLAŞTIRMAYIN, GENÇLERİN UMUDUNU TÜKETMEYİN”

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe saha çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor

 KABAKTEPE’DEN MUHALEFETİN YALANLARINA ELEŞTİRİ: “TOPLUMU KUTUPLAŞTIRMAYIN, GENÇLERİN UMUDUNU TÜKETMEYİN”

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe saha çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bağcılar ve Esenler programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Kabaktepe, “İktidar hırsınız uğruna Katarlı gençler, yurt önündeki oyuncak silahlar üzerinden ürettiğiniz algı balonlarıyla toplumun birliğini bozmaya, gençlerin umudunu tüketmeye mi çalışıyorsunuz? Hani diyorlar ya; ‘Onlara selam vermeyin, oturmayın, aynı tastan çorba içmeyin.’ Biz de diyoruz ki; parti ayrımı yapmayın, selam verin, aynı tastan çorba için, birbirinizle kucaklaşın.” dedi.  

 

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe saha çalışmalarına hız verdi. Hemen hemen her gün farklı ilçede vatandaşlarla, esnaflarla buluşan Kabaktepe, ilçe teşkilatlarının da faaliyetlerini yakından takip ediyor. Bağcılar ve Esenler’i ziyaret eden Kabaktepe gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

KABAKTEPE: “GENÇLER, KARDEŞLİK HUKUKUNUZU GÜÇLENDİRİN”

Muhalefetin yalan söylemlerini sert bir dille eleştiren Kabaktepe, “Ürettiğiniz yalanlarla, kardeşler arasına düşmanlık tohumları ekmenin, masum çocuklarımızın zihinlerini karıştırmanın dışında ne yaptınız? Muhalefet olarak hangi işin daha iyi yapılmasına katkı sağlıyorsunuz? İktidar hırsınız uğruna Katarlı gençler, yurt önündeki oyuncak silahlarla algı balonlarıyla toplumun birliğini, gençlerin umudunu tüketmeye mi çalışıyorsunuz? Hani diyorlar ya; ‘Selam vermeyin, oturmayın, aynı tastan çorba içmeyin.’ Biz de diyoruz ki; ey AK Partili kardeşlerim, İstanbullu kardeşlerim, genç kardeşlerim parti ayrımı yapmayın, oturun, selam verin, aynı tastan çorba için, birbirinizle kucaklaşın, birbirinizi dışlamayın. Bir muhalefet lideri hiçbir şey yapamıyorsa, gençlere kötü örnek olacak, toplumu ayrıştıracak eylem ve söylemlerden kaçınmalıdır.” dedi.

 

KABAKTEPE: “HİZMETE AÇILMIŞ ESERLERİN YENİDEN AÇILIŞINI YAPIYORLAR”

CHP’li İBB yönetiminin, 2 yılda yeni bir eser üretmekten ziyade açılmış eserleri yeniden açmasını eleştiren Kabaktepe, “2021 yılı Haziran ayı CHP tarihinde ilk kez toplu açılış töreni yapıyor. Ama merak ettim, ne açmışlar? Rahmetli Kadir abi döneminde yapılmış bir bina var Bahçelievler’de. Bu binayı tekrar açmışlar. İçerisine İSMEK, kreş, istihdam ofisi adı altında 3 tane yeni tabela ekleyip toplu açılış töreni yapmışlar. Neden böyle yapıyorlar? Çünkü iş yok. 2 yıldır İstanbul’u yönetiyorsunuz, şimdiye kadar 150 milyar TL kaynak tükettiniz. Peki ne ürettiniz? Bir yeri yönettiğinizin delili duvarlara asılan fotoğraflarınız değil, yaptığınız eserlerdir, hizmetlerdir. Bu açıdan baktığımızda İstanbul’un ulaşımda, sağlıkta, alt yapı yatırımlarında, her türlü alanda geriye gittiğini görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

KABAKTEPE: “TÜRKİYE’Yİ KALKINDIRAN TÜM PROJELERE KARŞIYDILAR”

Muhalefetin Kanal İstanbul karşıtı propagandasına değinen Kabaktepe, “Eğer AK Parti iktidarı olarak CHP’nin itiraz ettiği projelerin hiçbirini yapmasaydık, bugün Türkiye’ye güç katan eserlere sahip olamazdık. Milyonlarca insanımızın istifade ettiği eserler de var olmazdı. Bugün Kanal İstanbul’a karşı çıkanlar geçmişte de; Boğaz köprülerine, Marmaray’a, Avrasya Tüneli’ne, İstanbul Havalimanı’na da karşı çıkmışlardı.” dedi.