Siyaset
Giriş Tarihi : 27-07-2021 15:47   Güncelleme : 27-07-2021 15:47

 KABAKTEPE’DEN, İBB BAŞKANININ ‘VETO’ KARARINA AÇIKLAMA! “YENİDEN MECLİS GÜNDEMİNE ALACAĞIZ”

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanmasına ilişkin kararın CHP’li İBB Başkanı tarafından veto edilmesi üzerine söz konusu teklifi yeniden meclis gündemine alacaklarını duyurdu

 KABAKTEPE’DEN, İBB BAŞKANININ ‘VETO’ KARARINA AÇIKLAMA! “YENİDEN MECLİS GÜNDEMİNE ALACAĞIZ”

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanmasına ilişkin kararın CHP’li İBB Başkanı tarafından veto edilmesi üzerine söz konusu teklifi yeniden meclis gündemine alacaklarını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada veto kararını eleştiren Kabaktepe, “Son dönemde sağlık çalışanı arkadaşlarımız sıkça soruyor; ‘Ücretsiz ulaşım müjdesi vermiştiniz, ne oldu?’ Cevap veriyorum; AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisinde kabul edildi ancak İBB Başkanı tarafından veto edildi.” dedi.

 

CHP ve İYİ Parti’nin ‘Hayır’ oyuna rağmen, AK Parti ve MHP Grubu’nun oy çokluğuyla kabul edilen sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanmasına ilişkin karar, CHP’li İBB Başkanı tarafından veto edildi. Veto kararına ilişkin açıklama yapan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, söz konusu teklifi yeniden İBB Meclisi gündemine alacaklarını duyurdu.

 

31 ARALIK 2021’E KADAR UZATILACAK

Kovid-19 salgınıyla mücadelede mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan sağlık çalışanlarına yönelik toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ları ücretsiz kullanma hakkı tanınmıştı. Söz konusu hak, CHP’li İBB Başkanı tarafından 1 Temmuz itibariyle sonlandırılmıştı. Ancak salgın riskinin henüz bitmemesi, aşılama hizmetinin devam etmesi nedeniyle sağlık çalışanlarına tanınan hakkın 31 Aralık 2021’e kadar uzatılmasını kapsayan yeni bir teklif İBB Meclisi gündemine alınmıştı. Temmuz ayı meclis oturumunda oylanan teklife CHP ve İYİ Parti Grubu ‘Hayır’ oyu vermişti. Teklif, AK Parti ve MHP Grubu’nun oy çokluğuyla kabul edilmişti.

 

KABAKTEPE’DEN YENİ MÜJDE!

Meclis kararı, yürürlüğe girmesi için İBB Başkanının onayına sunuldu. Ancak CHP’li İBB Başkanı tarafından veto edildi. Karara ilişkin açıklama yapan İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, “Son dönemde sağlık çalışanı arkadaşlarımız sıkça soruyor; ‘Ücretsiz ulaşım müjdesi vermiştiniz, ne oldu?’ Cevap veriyorum; AK Parti ve MHP oylarıyla İBB Meclisi’nde kabul edildi ancak İBB Başkanı tarafından veto edildi.” dedi. Kabaktepe ayrıca, söz konusu teklifi yeniden İBB Meclisi gündemine alacaklarını duyurdu. Yeniden oy çokluğuyla geçmesi beklenen karardan; tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan memur, işçi, sözleşmeli tüm çalışanların, İBB ve ilçe belediyelerindeki sağlık çalışanlarıyla İBB Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanları istifade edebilecek.