Siyaset
Giriş Tarihi : 27-05-2021 01:09   Güncelleme : 27-05-2021 01:09

 KABAKTEPE: “BUGÜNÜ GENÇLERLE İNŞA EDİP GELECEĞE GENÇLERLE YÜRÜYORUZ”

İl Başkanımız Osman Nuri Kabakçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

 KABAKTEPE: “BUGÜNÜ GENÇLERLE İNŞA EDİP GELECEĞE GENÇLERLE YÜRÜYORUZ”

İl Başkanımız Osman Nuri Kabakçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesinin, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten İl Başkanımız şunları söyledi:

 

“Gazi Mustafa Kemal’in 102 yıl önce başlattığı bağımsızlık mücadelesi, vatanı işgal edilerek tarihe gömülmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğuşu, bağımsız ve özgür bir geleceğe yürüyüşünün adıdır. Her türlü yokluk ve mahrumiyete maruz bırakılmış bir milletin, tamamen imanından ve medeniyet değerlerinden aldığı güçle çağının en gelişmiş ordularına karşı büyük bir var oluş mücadelesine girişmesi ve bunu başarması, hiç şüphesiz tarihimize altın harflerle resmedilmiş bir iftihar tablosudur. Bu mücadelenin TBMM vasıtasıyla yürütülmüş olması, ise milli egemenlik ve meşruiyet açısından ayrıca önemli ve dikkat çekicidir.

 

Milletimiz kendi iradesinin tecelligahı olan Meclis’ini bağımsızlık ve istikbalinin sembolü olarak gördüğünü ve hiçbir güce çiğnetmeyeceğini, en son 15 Temmuz 2016’da bir kere daha dünyaya ilan etmiştir.

Ancak şundan da eminiz ki, biz sıradan veya nevzuhur bir ülke değiliz. Tarih kadar eski büyük bir millet, tarih yazmış büyük bir ülkeyiz.

Kendi tarih ve medeniyet değerlerimizden aldığımız güçle, dün olduğu gibi bugün de her türlü oyunu bozup istiklal ve istikbal mücadelemizi her zaman aynı şuur ve kararlılıkla sürdürecek güç ve inançtayız. 19 Mayıs’ı aynı zamanda gençlik bayramı olarak kutlamamız da ayrıca anlamlı ve dikkate şayandır. Türkiye’nin hem bugününün hem büyük hedeflere odaklanmış geleceğinin, ancak iyi yetişmiş, milli ve manevi değerlerle mücehhez bir gençlikle hayat bulacağı, hiçbir zaman göz ardı etmeyeceğimiz bir gerçekliktir.

 

Türkiye’nin uluslararası arenada evrensel bir karar merkezi, adil ve şefkatli bir güç olarak hak ettiği rolü yerine getirmesi, hiç kuşkusuz iyi eğitilmiş, değerlerine sahip çıkan, mazisine yaslanarak geleceğe emin adımlarla yürüyen gençlerle mümkündür.

İlim ve irfanla mücehhez, sevginin ve kardeşliğin dilini konuşan, kavgayı değil uzlaşmayı, ötekileştirmeyi değil kapsayıcılığı, birbirine sırt çevirmeyi değil medenice tartışmayı, ayrışmayı değil, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşamayı esas alan gençlerimiz, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizin gerçekleşmesi adına, en güzel umudumuzdur.

 

Biz her zaman gençlere inandık.

Sadece birkaçını hatırlarsak; muhalefetin bütün engellemelerine rağmen seçilme yaşını önce 25’e sonra 18’e indirdik. Meclisimizi gençlere açarak Türkiye’nin yönetiminde söz sahibi olmalarını sağladık. 15-18 yaş aralığındaki gençlerin dernek kurmalarına yasal zemin oluşturduk. Birçok gencimizin belini büken eğitim harçlarını kaldırıp burs ve kredi imkanlarını, akademik desteklerini, geçmişle kıyas edilemez seviyelere çıkardık. Sayısız üniversite, okul, derslik açtık, ücretsiz ders kitabı uygulaması getirdik. Her ilimizi gençlerin rahat edeceği konforlu yurtlarla donattık. Şu veya bu nedenlerle üniversitelerden ilişiği kesilen 1 milyona yakın öğrencimizin genel af düzenlemesi ile eğitimine devam etmesini sağladık. Askerlik sürelerini gençlerin isteği doğrultusunda revize ettik. Neredeyse şehirlerimizin her muhitini kültür sanat ve spor merkezleriyle buluşturarak gençlerimizin sosyal aktivitelerini artırdık. Genç girişimcilere her türlü ekonomik destek verip vergi muafiyetleri sağladık.Bugün gençlerimiz siyasetten ekonomiye, bilimden sanata kadar her alanda birikim ve enerjilerini hayata katıyor, üretime dönüştürüyorlar.Çünkü biz gençleri sadece gelecekte yararlanılacak potansiyel bir güç olarak görmüyor, aynı zamanda bugünümüz sayıyor, üretimlerini hayata aktarmalarının önünü sürekli açıyoruz. Biz bu zamana kadar gençlerle yol yürüdük, bundan sonra da gençlerle yürüyeceğiz. Bugünümüzü gençlerle inşa ettiğimiz gibi yarınlarımızı da gençlerle şekillendireceğiz.

Bu duygular içinde, büyük fedakarlıklarla bize bu vatanı emanet eden milli mücadele kahramanlarımızı bir kere daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Gençlerimizin, İstanbulluların ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, en kalbi duygularla selamladığım sevgili gençlerimize hayatlarının her alanında üstün başarılar ve mutluluklar diliyorum.”

 

.