Siyaset
Giriş Tarihi : 27-05-2021 01:07   Güncelleme : 27-05-2021 01:07

 KABAKATEPE: “BU MİLLET VESAYETÇİLERE ASLA GEÇİT VERMEYECEKTİR”

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe 27 Mayıs 1960 darbesinin 61

 KABAKATEPE: “BU MİLLET VESAYETÇİLERE ASLA GEÇİT VERMEYECEKTİR”

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe 27 Mayıs 1960 darbesinin 61. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımızın mesajı şöyle:

“Bundan 61 yıl önce yapılan 27 Mayıs darbesi, çok partili hayata geçtikten sonra demokrasimize yapılmış ilk organize ihanet ve ne yazık ki siyasi hayatımıza uzun yıllar boyunca musallat olacak kötü bir geleneğin de ilk halkası olmuştur.

CHP, asker ve dönemin yandaş medyası işbirliğiyle kotarılan 27 Mayıs, demokrasimiz adına tam bir kara gün, tam bir utanç vesikasıdır. 27 Mayıs ihaneti ve peşinden yaşanan diğer askeri darbeler, Milletin organize olmuş şeklini ifade eden devleti “milletten bağımsız, milletin üzerinde ve varlığını millete borçlu olmadan adeta kendi kendini var etmiş kutsal bir varlık” olarak algılayan seçkinci-bürokratik-oligarşik zihniyetlerin eseridir.

 

İlginç olan şu ki, milletin ufkunu açan, onu adam yerine koyan, ülkenin ayağa kalkıp güçlenmesini sağlayan siyasi kadrolar, hep aynı ithamlara maruz bıraktılar: “Bunlar diktatör olmak istiyorlar! Bunlar tek adamlığa özeniyorlar!”

Türkiye çok partili hayata geçtikten sonra, “Yeter, söz milletindir” sloganıyla halkın büyük desteğini alan Demokrat Parti, özellikle 1950-1955 arasındaki icraatlarıyla ülke için gerçekten de çok önemli sayılacak işler yaptı.

Ülkeyi hem ekonomik açıdan kalkındırdı, hem de tek parti anlayışının getirdiği birçok baskı ve yasaktan kurtardı.

 

Demokrasi ve milli irade karşıtı cuntacı odaklar ve onlarla işbirliği içinde hareket eden siyasi, bürokratik ve medyatik elitler, DP’yi sandıkta yenemeyeceklerine kanaat getirince, iç ve dış destekli askeri bir darbeyle mevcut hükümeti alaşağı ettiler.

 

27 Mayıs darbesi ülkeye her açıdan çok ağır mağduriyetler yaşatmıştır ama bu darbenin siyasi hayatımıza kattığı en büyük utanç, uyduruk mahkemelerle verilen ve uygulanan idam kararlarıdır.

Bu ülkede seçkinlerin ve işbirlikçilerinin milli irade hazımsızlığı ve vesayet arayışı ne yazık ki hiç bitmedi.

 

Milletten kopuk, milleti ve değerlerini sevmeyen, milli iradenin tecellisine tahammül edemeyen odaklar, her zaman bir avuç seçkinin egemen olduğu otokratik bir rejim arayışlarını sürdürdüler. 27 Mayıs’ta “Şartlar olgunlaşırsa askeri darbe meşru olur” diyenler, bu gün de “şartları olgunlaştırmak” adına ellerinden gelen her oyunu tezgahlamaya çalışıyorlar.

 

O gün “şartları olgunlaştırmak” adına kullandıkları en önemli enstrüman yalan haberlerdi. Örneğin “Menderes gençleri kıyma makinelerinde öğütüyor” diye haberler üretiliyordu. Bugün de her türlü yalanı, iftirayı ve hakareti bir siyaset tarzı haline getirenler var.

 

Milletin meşru iradesiyle iktidara gelmekten umudu olmayanlar, kendi siyasi emellerini küresel güç merkezleri, terör örgütleri ve suç şebekelerinin senaryo ve hezeyanlarıyla birleştirecek kadar şuurunu yitirmiş kesimler, siyaset mühendisliği adına her türlü oyunu oynuyorlar. Ancak o günlerden bugüne önemli bir fark var:

Milleti yok sayarak istedikleri gibi at koşturdukları, demokratik işleyici kolayca felce uğratılan o eski Türkiye yok.

Nitekim 19 yıldır, başta 15 Temmuz hain darbe girişimi olmak üzere birçok saldırıya, ihanete ve kaos oluşturma oyunlarına maruz kaldık, ama milletimizle birlikte her oyunu bozduk, her kumpası başlarına geçirdik, hiçbir kirli ittifaka boyun eğmedik. 

 

Bizi Menderes’in akıbetiyle korkutmaya çalışan çevrelerin bütün baskı ve tehditlerine karşı her zaman sağlam bir duruşun sahibi olduk. Milletimizin rotasından bir milim sapmadık.

Bundan sonra da böyle olacaktır.

Artık söz de karar da milletindir!Ne yaparlarsa yapsınlar, kimlere umut bağlarsa bağlasınlar;

Bu millet bir daha vesayetçilere geçit vermeyecek, Türkiye 27 Mayıs özlemcilerine ve komplolarına asla boyun eğmeyecektir.

27 Mayıs’ın 61. Yıl dönümünde Başbakan Adnan Menderes ve bakanları Hasan Polatkan ile Fatin Rüştü Zorlu’yu rahmet ve şükranla anıyorum.

Bir kere daha bütün darbeleri ve darbecileri lanetliyor, aziz milletimize saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.”

.