Teknoloji
Giriş Tarihi : 29-06-2021 14:07   Güncelleme : 29-06-2021 14:07

İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Yenilendi!

İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı birimlerinin ortaklaşa çalışması ile geliştirilen Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi’nin beta versiyonu kullanıma hazır

İTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi Yenilendi!

İTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve İTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı birimlerinin ortaklaşa çalışması ile geliştirilen Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi’nin beta versiyonu kullanıma hazır.

İTÜ sistemleri ile entegre, tüm başvuru süreçlerinin online olarak yürütülebildiği Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi’nin beta versiyonu daha kullanışlı bir arayüz ile lisans öğrencilerinin kullanımına açıldı. Bununla birlikte projesinin geliştirme çalışmaları da sürüyor.

 

Yenilenen arayüzü ve altyapısı ile birlikte artık daha dinamik!

 

Yenilenen sistem bir süre https://sis.itu.edu.tr adresindeki eski uygulama ile beraber ilerleyecek. 2020/2021 Yaz dönemindeki ders seçim işlemleri ise yeni sistemimizin beta versiyonu üzerinden yapılacak. Sonrasında ise adım adım proje tamamlanarak beta versiyondan asıl versiyona geçiş süreci tamamlanmış olacak.

 

Lisans öğrencileri, aşağıda belirtilen bağlantı aracılığıyla Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi’nin beta versiyonuna giriş yapabilecek. Yaz okulu ders kayıtları akademik takvimde belirtilen zamanda yine sistem üzerinden yapılacak.

 

Öğrenciler bu geçiş sürecinde proje ile ilgili görüş, öneri ve yardım taleplerini İTÜ Yardım aracılığıyla https://yardim.itu.edu.tr/biletolustur.aspx?birim=1&kid=1783&akid=0 linkinden yetkililere iletebilecek.

 

Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi Bağlantısı: https://kepler-beta.itu.edu.tr/

 

 

 

Not: Bu tarihler içerisinde alınan dersler mevcut Öğrenci Bilgi Sistemi’ne yansıtılmayacak, Yeni Nesil Öğrenci Bilgi Sistemi’ndeki “Kayıtlı Dersler” sayfasından görüntülenebilecektir. 13 Temmuz tarihinde kayıtların bitiminden sonra ise mevcut Öğrenci Bilgi Sistemi’ne aktarılacaktır.