Ekonomi
Giriş Tarihi : 06-04-2022 20:33   Güncelleme : 06-04-2022 20:33

İSTANBUL’DAKİ ARICILARI DESTEKLEMEK İÇİN UYGUN FİYATA 81 TON “BESLEME ŞEKERİ” DAĞITIMI YAPILDI

İSTANBUL'DAKİ ARICILARI DESTEKLEMEK İÇİN UYGUN FİYATA 81 TON "BESLEME ŞEKERİ" DAĞITIMI YAPILDI

İSTANBUL’DAKİ ARICILARI DESTEKLEMEK İÇİN UYGUN FİYATA 81 TON “BESLEME ŞEKERİ” DAĞITIMI YAPILDI

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi A. Ş. Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz koordinesinde ilimizde faaliyet gösteren AKS (Arıcılık Kayıt Sistemi)’ye kayıtlı ve aktif arıcılık yapan yetiştiricilerimize uygun fiyata toz kristal şeker dağıtımı yapılmıştır.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde, İlimizde faaliyet gösteren İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği, İstanbul İli Bal Üreticileri Birliği, İstanbul Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu ile yapılan toplantı ile Türkiye Şeker Fabrikaları A. Ş. tarafından “Besleme Şekeri” olarak kullanılmak üzere uygun fiyata tahsis edilen 81 ton toz kristal şeker dağıtımının planlaması yapılmıştır.

Yapılan toplantı sonrasında birliklere üye ve herhangi bir birliğe üye olmayan ancak AKS (Arıcılık Kayıt Sistemi)’ye kayıtlı ve aktif arıcılık yapan arıcılarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için toz kristal şeker talepleri toplanmış ve yapılan başvurulardan şartları sağlayan yetiştiricilerimize İl Müdürlüğümüz takip ve koordinatörlüğünde, Arı Yetiştiricileri Birliği ve Bal Üreticiler Birliği eşliğinde 24-25 Mart 2022 tarihinde Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketi tarafından tahsis edilen 81 ton toz kristal şeker dağıtımı gerçekleştirilmiştir.