Siyaset
Giriş Tarihi : 15-05-2021 01:45   Güncelleme : 15-05-2021 01:45

 İŞGALCİ İSRAİL’İN ZULMÜ ELBET BİTECEK, FİLİSTİN ÖZGÜRLEŞECEK

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, A Haber’de canlı yayın konuğu oldu

 İŞGALCİ İSRAİL’İN ZULMÜ ELBET BİTECEK, FİLİSTİN ÖZGÜRLEŞECEK

İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, A Haber’de canlı yayın konuğu oldu. Gazeteci Banu El’in sorularını cevaplandıran İl Başkanımız Kabaktepe’nin açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle;

 

* İnsanlığın en kadim kenti Kudüs’te, insanlığın ilk suçu olan “öldürme” suçu işleniyor. Bir işgal politikasıyla, Filistinli kardeşlerimizin evlerine, tarlalarına tasallut olan işgalci bir İsrail söz konusu.

 

* Zulüm asla payidar olmaz. Baki olan adalettir, hürriyettir, özgürlüktür. Şu gökkubede yine Filistinli kardeşlerimizin özgürlük şarkısı, Mescid-i Aksamızdan yükselen ezan sesleri baki olacaktır.

 

* Çok basit bir soru soruyoruz; 978 at nerede? İBB yaklaşık 1 aydır bu soruya net bir cevap vermedi. Reklam filmi çeker gibi 1 at ile video çekip paylaştılar. İBB marifetiyle yüzlerce atın nereye, ne şartlar altında, kime gönderildiği sorusu hala cevapsız

 

* İstanbul’un tüm hayvanları tehlikede. AK Parti döneminde aşılanan hayvan sayısı 1500’ün üstündeyken bugün 190’lara düştü. Hayvan hakları dernekleri ve hayvanseverlerin de sesini yükseltmesi gerekiyor.

Sadece 4 ilçe belediyemiz toplam 4 milyar TL’lik bütçeleriyle 187 proje üretti. Peki İBB, 139 milyar TL ile ne üretti? Musluk takma, temel atmama törenlerinden başka ne yaptı?

 

* AK Parti döneminde yüzde 90’ı bitmiş, tamamlanmış ya da test aşamasına alınmış çalışmaları ‘bugün yapılmış’ gibi anlatmak ‘Guguk Kuşu Siyaseti’dir.

 

*AK Parti döneminde 1 milyar 13 milyon TL olan kentsel dönüşüm bütçesi, CHP döneminde 257 milyon TL’ye düştü. Kentsel dönüşüm için yılda 20 bin yeni konut vaat edildi ama hala 1 tane bile yapılmadı. Guguk Kuşu Siyaseti’ni bırakın, icraat yapın.

 

* İhaleleri yapılmış, çalışmaları başlamış metro projelerini devam ettirirken ‘aynı anda en fazla metro yapan şehir’ diye reklam yapıyorsunuz.

 

* CHP Genel Başkanı da dahil seçim zamanı ‘kimseyi işten çıkarmayacağız’ demişlerdi. Peki bugüne kadar kaç kişiyi, neden işten çıkardınız? Onların yerine kimleri işe aldınız? İstanbullulara bunun hesabını verin.

 

* Binlerce kadının iş sahibi, meslek sahibi olduğu İSMEK’leri kapattılar.

Yerlerine ise yaklaşık 18 bin kişiyi işe aldı. Bu matematik dersini, hesap uzmanı Genel Başkanlarından mı öğrendiler?

 

* İşçilere namus sözü verdiniz. İBB’den kaç işçiyi çıkardınız? ‘İstanbul Senin’ pankartlarının altına parantez açıp ‘söz veriyoruz ama yapmıyoruz’ deyin.

 

* Siyasetin temeli çözüm üretmektir. İBB’ye kentsel dönüşüm için ne yaptınız diye soruyoruz; ‘tedbir alınmalı’ diyor. 978 at nerede diyoruz; ‘benim sorumluluğum yok’ diyor. 139 milyar TL kaynakla ne ürettiniz diyoruz; ‘çok çalıştık’ diyor.

* İlk kez Cumhurbaşkanımızın başlattığı öğrencilere burs işine itiraz edip iptal ettirmemişler gibi, şimdi sanki kendileri başlatmış olarak sunuyorlar. Korkarım yakında ‘Marmaray’ı da biz yaptık’ diyecekler.

 

* Atık sular arıtılmadan deşarj ediliyor. Deniz yüzeylerinde kirlilik ve pis koku her geçen gün artıyor. Vatandaşların da dikkatini çeken bu durum, İBB hizmetlerinde son yıllarda büyük ihmaller olduğunu ispatlıyor.

 

* İstanbul’da Halk Ekmek büfelerine, İBB Meclisi’nde onay verdik.

İnsanlar ekmeğe kolay ulaşsın diye bakkallara verilsin dedik ama ekmek üzerinden ucuz siyaset peşindeler.

 

* Uzun yıllar bir parti içinde yol almışsınız, bir liderle beraber yürümüşsünüz. Yine aynı liderle yol yürürken aynı zamanda arkasından iş çeviriyorsunuz. Türkiye siyaset tarihine kara leke olarak geçecek bir olaydır Babacan’ın yaptığı.

.