Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 27-10-2021 18:19   Güncelleme : 27-10-2021 18:19

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğrencilerimizin Başarısı

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğrencilerimizin Başarısı

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğrencilerimizin Başarısı

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından sekizincisi düzenlenen “Mekan2021 / İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projeleri Yarışması”, eğitim süreci ile mesleki formasyona geçiş arasında bir eşik niteliğine sahip olan bitirme / diploma projeleri üzerinden genç iç mimar adaylarına, kendilerini ve tasarım felsefelerini tanıtma anlamında bir açık çağrı niteliği taşımaktadır.

Yarışmanın akademik alandan ve meslek pratiğinin önde gelen temsilcilerinden oluşan jürisi, katılan projeleri değerlendirmek üzere 22 Ekim 2021 Cuma günü  toplandı. Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki İç Mimarlık / İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde eğitim alan öğrencilerin  bitirme / diploma projeleri ile başvurdukları yarışmaya, bu yıl 21 farklı üniversiteden 69 proje katıldı.

Jüri değerlendirmesi sonucunda İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerimizden Enes Yerekonmaz “Mansiyon”, Zeynep Çiftçioğlu ise “Jüri Teşvik” ödülüne layık görüldü. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.