Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 20:59   Güncelleme : 23-11-2020 20:59

Google Magenta’nın Lo-Fi Player, kendi sanal müzik odanızı oluşturmanıza olanak sağlar

Yeni bir Google Magenta projesi (bir stajyer tarafından oluşturuldu!), tarayıcınızda müzik yeteneği gerektirmeden özel bir müzik odası oluşturmak için lo-fi, hip-hop müzik parçalarını karıştırmanıza olanak tanır

Google Magenta’nın Lo-Fi Player, kendi sanal müzik odanızı oluşturmanıza olanak sağlar

Yeni bir Google Magenta projesi (bir stajyer tarafından oluşturuldu!), tarayıcınızda müzik yeteneği gerektirmeden özel bir müzik odası oluşturmak için lo-fi, hip-hop müzik parçalarını karıştırmanıza olanak tanır. Magenta, sanat ve müzik yaratmak için Google'ın makine öğrenimi sistemlerini kullanmak üzere tasarlanmıştır ve Lo-Fi Player neler yapabileceğinin eğlenceli bir örneğidir.

Lo-Fi Player'ı açtığınızda, siz ' Bas hattı ve melodi gibi farklı parçaları değiştirmek için odadaki farklı nesneleri (örneğin bir saat, bir kedi veya piyano) tıklattığınız pikselli sanal bir "odaya" götürülürsünüz. Lo-Fi Player'ın yaratıcısı Vibert Thio, bir blog gönderisinde, "Pencerenin dışındaki görünüm, parçadaki arka plan sesiyle ilgilidir ve pencereye tıklayarak hem görsel hem de müziği değiştirebilirsiniz," diye yazdı.

Thio, takımın biçimi seçtiğini yazıyor "nispeten basit bir müzik yapısına sahip popüler bir tür" olduğu için bir beste aracı veya müzik aletinden ziyade müzik üreten bir odaya ait. Magenta tarayıcı içi kullanımı için açık kaynaklı JavaScript API'si olan magenta.js tarafından desteklenmektedir (başka bir örnek olarak DrumBot'a bakın).

Lo-Fi Player'ın ayrıca etkileşimli bir YouTube akışı, bir "paylaşılan alan" vardır insanların aynı müzik odasında birlikte olabileceği yer. Ancak, odadaki öğelere tıklamak yerine, oyuncular parçaları yeniden düzenlemek için canlı sohbet penceresine komutlar yazarlar.

Macenta, Google'ın açık kaynaklı TensorFlow tarafından desteklenmektedir sistemi, "yaratıcı süreçte bir araç olarak makine öğreniminin rolünü ortaya koyan" devam eden bir araştırma projesinin parçası. Diğer Magenta projeleri arasında, herkesin piyanoyu “çalmasına” izin veren bir AI programı olan Piano Genie ve yeni sesler öğrenmek ve oluşturmak için sinir ağı kullanan bir makine öğrenimi algoritması olan NSynth yer alıyor.

Lo Fi Player özelleştirilebilir; kaynak kodu GitHub'da bulunabilir ve Thio, ekibin ayrıca "Oyna, Eflatun!" adlı bir eğitim oluşturduğunu söylüyor. kullanıcıların sesleri ve tuvali kendi tarayıcılarında canlı olarak düzenleyebilecekleri. Thio, Lo Fi Player'ın insan yapımcıların veya mevcut lo-fi hip hop akışlarının yerini alacak şekilde tasarlanmadığını da vurguluyor. "Bunu daha çok etkileşimli bir müzik parçası için bir prototip olarak veya insanların sanatı daha da fazla takdir etmelerine yardımcı olacak türe etkileşimli bir giriş olarak düşünün" diyor.

Lo-Fi Player'a buradan göz atın.