Gündem
Giriş Tarihi : 14-03-2022 16:42   Güncelleme : 14-03-2022 16:42

FETHİ GEMUHLUOĞLU DENEME YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR UZATILDI

FETHİ GEMUHLUOĞLU DENEME YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR UZATILDI

FETHİ GEMUHLUOĞLU DENEME YARIŞMASI’NA BAŞVURULAR UZATILDI

Esenler Belediyesi, hoşgörü, sevgi, dostluk kavramlarıyla gençlere rehber olan bürokrat – yazar Fethi Gemuhluoğlu’nun doğumunun 100. yıl dönümü münasebetiyle üniversiteli gençlere yönelik “Dostluk” konulu deneme yarışması düzenliyor.

Gemuhluoğlu’nun fikir ve medeniyet tasavvuruna dikkat çekmek ve “dostluk”  kavramını yeniden keşfetmek için düzenlenen deneme yarışmasına başvurular, 1 Nisan 2022 tarihine kadar yapılabilecek. Kaleme alınan denemeler, kultursanat@esenler.bel.tr adresine gönderilecek. Esenler Belediyesi tarafından tayin edilecek ön jüri,  yarışmaya katılan bütün eserler arasından seçtikleri 15 denemeyi ana jürinin dikkatine sunacak. Ana Jüri tarafından 100 puan üzerinden yapılacak değerlendirmenin ardından yarışmanın sonucu 19 Mayıs 2022 tarihinde kamuoyuna açıklanacak. Sonuçlar ayrıca esenler.bel.tr adresinden de ilan edilecek.  Yazar Beşir Ayvazoğlu’nun başkanlığında oluşan jürinin diğer üyeleri ise Ali Gemuhluoğlu, Cihan Aktaş, Sadık Yalsızuçanlar, Mehmet Yalçın Yılmaz, Mukadder Gemici ve Özcan Ünlü’den oluşuyor.

Üniversite öğrencilerine yönelik bu yarışmanın birincisi 10 bin TL, ikincisi 7 bin 500 TL, üçüncüsü ise 5 bin TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca 5 kişiye de 2 bin 500’er TL mansiyon ödülü verilecek.