Gündem
Giriş Tarihi : 24-09-2021 00:46   Güncelleme : 24-09-2021 00:46

Esenler Belediyesi: TEKNOFEST ETKİNLİĞİNE GENÇLERİMİZLE KATILDIK

TEKNOFEST, ülkemizin teknoloji alanında önemli projelerine imza atan dev şirketlerimizin ürünlerini sergilediği; aynı zamanda teknolojiye, bilime ilgi gösteren gençlerimizle buluştuğu önemli bir etkinlik

Esenler Belediyesi: TEKNOFEST ETKİNLİĞİNE GENÇLERİMİZLE KATILDIK

TEKNOFEST, ülkemizin teknoloji alanında önemli projelerine imza atan dev şirketlerimizin ürünlerini sergilediği; aynı zamanda teknolojiye, bilime ilgi gösteren gençlerimizle buluştuğu önemli bir etkinlik.

Esenler’de gençlerin bilimsel projelerini destekleyen ve önemli eğitimler veren Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Bilim Parkı’mız da, bünyesindeki genç öğrencilerle birlikte bu önemli festivalde yerini aldı.

Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’nun vizyonuyla kurulan Esenler Belediyesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Parkı, gençlerimizin ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacak değerli mühendis ve bilim insanı olabilmesi için teknoloji ve bilime kapı aralayarak onlara ücretsiz bilim-teknoloji eğitimi sağlıyor.

Daha önce de Esenler’de genç kursiyerleriyle beraber Model Roket İmalat ve Uçuş Eğitimi kursu düzenleyen Bilim Parkı’nın çalışmalarını incelemek, geliştirdikleri elektrikli otomobil dahil, gençlerimizin bilimsel çalışmalarına tanık olmak için Esenler Belediyesi Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Bilim Parkı standını da ziyaret edebilirsiniz.

Şehit Prof.Dr.İlhan Varank Bilim Parkı tarafından daha önce Esenler’de düzenlenen Model Roket İmalat ve Uçuş Eğitimi kursu hakkında bilgi almak isterseniz, bu linki inceleyebilirsiniz.

Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Parkı öğrencileri 2018 yılındaki Geleceğin Teknoloji Yıldızları” proje seçmelerinde de büyük başarıya imza attmış, seçmelere katılan 7 öğrencimizin tümü, sergiledikleri başarı projelerle takdir toplayarak eğitim almaya hak kazanmıştı.

Esenler Belediyesi olarak bilime ve teknolojiye merakı olan yetenekli çocuklarımızın ilgi alanlarına uygun eğitimler alabilmeleri için eğitim ve kurs çalışmalarımız devam ediyor. Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Parkı’ndaki ücretsiz eğitimler ve kurslar hakkında bilgi almak için belediyemizle iletişime geçebilirsiniz.