Gündem
Giriş Tarihi : 06-02-2021 00:59   Güncelleme : 06-02-2021 00:59

Esenler Belediyesi: ORUÇREİS’E DEV SPOR KOMPLEKSİ

‘Her mahalleye bir yüzme havuzu’ sloganıyla spor altyapılarını çoğaltmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Esenler Belediyesi, ilçenin en büyük mahallelerinden birisi olan Oruçreis Mahallesi’ne dev bir kapalı spor kompleksi yaptı

Esenler Belediyesi: ORUÇREİS’E DEV SPOR KOMPLEKSİ

‘Her mahalleye bir yüzme havuzu’ sloganıyla spor altyapılarını çoğaltmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Esenler Belediyesi, ilçenin en büyük mahallelerinden birisi olan Oruçreis Mahallesi’ne dev bir kapalı spor kompleksi yaptı. Şehit Türkmen Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bitişiğinde 2.800 metrekare alanda inşa edilen spor kompleksinin bir tarafında 12,5×25 m ebatlarında yarı olimpik yüzme havuzu, diğer tarafında ise 300 kişi kapasiteli tribünlü basketbol sahası yer alıyor.  Spor salonunun orta kısmında ise; duş, soyunma odaları, idari birimler,  w.c. vb. ek birimler bulunuyor. Üst katta ise fitness salonu yer alıyor.

 

BAŞKANIN ADI BURADA YAŞAYACAK

 

Spor kompleksine Esenler’in ilçe olduğu 1994 yılında ilk Belediye Başkanı olan ve 2009 yılına kadar 3 dönem (15 yıl) bu görevi aralıksız sürdüren Mehmet Öcalan’ın ismi verildi. Çevre düzenlemeleri de tamamlanmak üzere olan Mehmet Öcalan Spor Kompleksi, Covid-19 salgının sona ermesinin ardından açılacak ve Esenlerlilere hizmet vermeye başlayacak.