Gündem
Giriş Tarihi : 03-08-2021 19:22   Güncelleme : 03-08-2021 19:22

Esenler Belediyesi: ORMAN YANGINLARINA KARŞI YEŞİL VATAN İÇİN BİRLİK ZAMANI

Aşırı sıcakların devam ettiği bu dönemde ülkemizin ciğerlerini yakan orman yangınlarını söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri ve gönüllü halkımız canla başla alevlerle savaşırken tüm Türkiye tek yürek oldu

Esenler Belediyesi: ORMAN YANGINLARINA KARŞI YEŞİL VATAN İÇİN BİRLİK ZAMANI

Aşırı sıcakların devam ettiği bu dönemde ülkemizin ciğerlerini yakan orman yangınlarını söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri ve gönüllü halkımız canla başla alevlerle savaşırken tüm Türkiye tek yürek oldu. Halkımız şimdi yanan ormanları tekrar ağaçlandırmak için seferberliğe hazırlanıyor.

Esenler Belediyesi olarak, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin çağrısına kulak verdik ve Türkiye’de birçok noktada mücadele edilen orman yangınlarına karşı başlatılan fidan bağışı kampanyasına 7 bin 500 fidanla destek olma kararı aldık.

Türkiye’nin birçok şehrinde çıkan yangınlarla mücadele sürüyor. Bir yandan alevleri durdurma çabası devam ederken bir yandan da yok olan ormanları yeniden canlandırmak için fidan bağış kampanyaları başlatılıyor.

Ülkemizin dört bir yanındaki yangınlara devlet tüm imkanlarıyla müdahale ederken, ağaçlandırmada Avrupa’da 1. sırada olan ülkemize bu bağlamda katkı sağlamak için Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da, Esenler halkı adına 7 bin 500 fidan bağışında bulunarak kampanyaya destek olacaklarını açıkladı.