Gündem
Giriş Tarihi : 01-11-2021 12:48   Güncelleme : 01-11-2021 12:48

Esenler Belediyesi: MEME KANSERİ FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

MEME KANSERİ FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Esenler Belediyesi: MEME KANSERİ FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmesi üzerine Esenler’de de bir farkındalık etkinliği düzenlendi. Ülkemizde son 25 yılda 3 kat artan ve her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanması gerçeğinden hareketle Esenler’de Meme Kanseri Farkındalık Yürüyüşü gerçekleşti.

Davutpaşa Caddesi’nin sonundan Dörtyol Meydanı’na kadar gerçekleşen yürüyüşte kadınlara, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Ayata, Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun ve AK Parti Esenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Seher Güler de eşlik etti. Kadınlar, ellerinde “Geç Kalma, Sağlıklı Kal” pankartı taşıyarak meme kanserine dikkat çekti. Yürüyüşte, sinsi ilerleyen hastalığın erken evrede tespit edilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Hastaların yüzde 35’ine erken tanı konduğunu hatırlatan Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun, erken teşhisin ölüm riskini de azalttığını hatırlattı. Yürüyüşün ardından kadınlar havaya pembe balon uçurdu. Yürüyüşe katılan kadınlar, pembe kurdele desenli meme kanseri farkındalık anahtarlıklarını hemcinslerine dağıttı.

Esenler Belediyesi kadınların hayat kalitesini yükseltmek için çok önemli projelere imza atıyor. Hem sağlık, hem de sosyal alanda kadınların yanında olan Esenler Belediyesi’nin, kadın ve aile projelerine dair haber ve duyuruları bu link üzerinden takip edebilirsiniz.