Gündem
Giriş Tarihi : 08-07-2021 02:14   Güncelleme : 08-07-2021 02:14

Esenler Belediyesi: İSTANBUL BOĞAZI ESENLER SAKİNLERİNİ AĞIRLIYOR

Esenler sakinleri şu sıra Esenler Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği organizasyonla İstanbul Boğazı gezilerine katılabiliyor

Esenler Belediyesi: İSTANBUL BOĞAZI ESENLER SAKİNLERİNİ AĞIRLIYOR

Esenler sakinleri şu sıra Esenler Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği organizasyonla İstanbul Boğazı gezilerine katılabiliyor.

Covid-19 nedeniyle uzun bir süre evlerinden dışarıya çıkamayan vatandaşlarımız için düzenlediğimiz boğaz turu büyük beğeni topluyor.

Esenlerli vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan etkinlikte katılımcılar, çay ve simit eşliğinde Boğaz’ın dünyaca ünlü güzelliklerine yakından şahitlik ediyor.

Dörtyol Meydan’dan hareket eden otobüslerle vapura gelen vatandaşlar rehber eşliğinde keyifli bir boğaz turu gerçekleştiriyor.

Yaz boyunca her Salı günü gerçekleşecek etkinliğe Esenler Belediyesi web sitesi üzerinde bulunan form doldurularak başvuru yapılabiliyor.

Denizin, doğanın ve tarih boyunca özenilerek oluşturulmuş mimarinin harika uyumuyla yüzlerce yıldır dünyanın en ünlü ve en kıskanılan su yolu olan İstanbul Boğazı tarihimizde ve kültürümüzde çok büyük bir öneme sahip.

İmparatorluklara başkentlik etmiş İstabul’un incisi olarak anılan boğazı görebilmek için her yıl dünyadan çok sayıda turist de İstanbul’a akın ediyor ve boğazda çektikleri anı fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında gururla paylaşıyorlar.

Esenler Belediyesi olarak, İstanbul Boğazı’nı ve tarihini daha yakından tanıma imkanı bulacağınız bu gezilerimize Esenler halkımızı bekliyoruz

Geziye katılım formuna ulaşmak için belediyemizin online işlemler sayfasında TC Kimlik numaranız ve belediyemizdeki şifrenizle ya da E-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. Ardından kayıt formunu doldurarak geziye katılım talebinizi belediyemize ulaştırmış olacaksınız.

İlgili katılım formuna bu linkten ulaşabilirsiniz;

https://onlineislemler.esenler.bel.tr/omis/#/login