Gündem
Giriş Tarihi : 12-07-2021 20:49   Güncelleme : 12-07-2021 20:49

Esenler Belediyesi: GELECEĞİN RADYOCULARI MEZUN OLDU

Esenler Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Radyo Esenler, 5 hafta boyunca radyo profesyonellerinden eğitim alan geleceğin radyocuları için hazırladığı sertifikaları takdim etti

Esenler Belediyesi: GELECEĞİN RADYOCULARI MEZUN OLDU

Esenler Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Radyo Esenler, 5 hafta boyunca radyo profesyonellerinden eğitim alan geleceğin radyocuları için hazırladığı sertifikaları takdim etti.

Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ile radyocular Cenk Sarıkaya, Gonca Büyükbayraktar, Mustafa Kıyıcıoğlu ve Fikret Kocamaz katıldı. Öğrenciler programda sertifikalarını alarak hatıra fotoğrafları çekildi. Eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan öğrenciler ayrıca staj da yapacak.

Eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazanan öğrencilerden Batıkan Kantarcı, “Bu eğitimlerle hayallerime bir adım daha yaklaştım. Hocalarımızın kıymetli bilgileri, mesleğe dair tavsiyeleri ve deneyimleri bu meslek için aklımdaki tüm soru işaretlerini giderdi. Radyocu olmayı gerçekten istediğimi bu eğitimle bir kez daha anlamış oldum. Emek veren herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

İrem Naz Aksoy ise şunları kaydetti: “Diğer mesleklerde olduğu gibi radyoculuk da zamanın ve teknolojinin şartlarına uygun olarak bir değişim geçirdi. İnsanlar artık radyoyu farklı kanallardan çok rahat bir şekilde dinleyebiliyor. Radyonun kendine özgü çok özel bir dünyası var. Ben bu dünyayı aldığım eğitimle daha yakından tanıdım ve daha çok sevdim. İnşallah ileride başarılı bir radyocu olarak bu alana katkı sunarım.”

Radyo Esenler’in eğitimleri sadece Esenler’e özel değil. İstanbul’un çeşitli semtlerinden yoğun katılımcı ilgisiyle karşılaşan eğitimlerde, Türkiye’nin önemli radyolarında görev yapan deneyimli radyocular eğitim veriyor ve deneyimlerini kursiyerlere aktarıyorlar. Kursiyerlerden başarılı olanlar eğitim sonrasında Radyo Esenler’de staj yapma fırsatı da bulabiliyorlar. Radyo Esenler’in de Türkiye çapında geniş bir dinleyici kitlesi bulunuyor.

Esenler’in radyosu aynı zamanda, çok değerli içeriğiyle 7/24 takip edebileceğiniz bir internet radyosu.

Hiçbir hesap açmadan ya da üyelik gerektirmeden, Radyoesenler.com üzerinden ulaşabileceğiniz ve web tarayıcısı üzerinden kolayca dinleyebileceğiniz radyoda canlı yayınları bulabilirsiniz. Bazı eski yayınlara ise YouTube sayfası üzerindeki kayıtlardan ulaşabilirsiniz. Radyo Esenler’de, Esenler Belediyesi’nin etkinliklerine dair önemli programları dinleyebileceğiniz gibi müzik ve sesli kitap içeriklerini de bulabilirsiniz.

Radyo Esenler’i hemen dinlemeye başlamak için web sitesini ziyaret etmeniz yeterli.