Gündem
Giriş Tarihi : 23-11-2021 16:09   Güncelleme : 23-11-2021 16:09

Esenler Belediyesi: GELECEĞİN İLETİŞİMCİLERİ ESENLER’DE YETİŞİYOR

GELECEĞİN İLETİŞİMCİLERİ ESENLER’DE YETİŞİYOR

Esenler Belediyesi: GELECEĞİN İLETİŞİMCİLERİ ESENLER’DE YETİŞİYOR

Esenler Belediyesi tarafından iletişim fakültelerinde eğitim gören gençler, medya sektöründe kariyer yapmak isteyen iletişimciler ve medyaya yönelme hedefi olanlar için düzenlenen “Esenler Medya Akademisi”nde dersler devam ediyor. İki ay boyunca TV haberciliği, dijital medya, sinema ve gazetecilik alanlarında yoğunlaştırılmış eğitim alan gençler, alanında uzman isimlerle bir araya geliyor. Seminer, workshop ve uygulama gezileriyle zenginleşen programda öğrenciler, haber yazımından fotoğraf çekimine, kamera kullanımından grafik tasarıma kadar pek çok konuda pratik yapma şansı elde ediyor.

Esenler Medya Akademisi’nde eğitim alan gençlerden Pınar Koçak, “Burada aldığım eğitim sayesinde sektörü daha yakından tanıma fırsatı buldum. Sektörde deneyim sahibi olan isimlerle her hafta bir araya geliyoruz. Onlara aklımıza takılan her soruyu sorma imkânı elde ediyoruz. Kıymetli bilgiler öğreniyoruz. Bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Halkla İlişkiler ve tanıtım bölümü öğrencisi Esma Baki ise şunları kaydetti: “Bu iki aylık eğitim programı, sektöre atılacak biz gençler için çok faydalı oldu. Burada hem akademik anlamda hem pratikte kendimize çok şey kattık. Burada aldığım eğitim, gelecekte neler yapmam konusunda bana önemli ipuçları verdi.”

Esenler Medya Akademisi’nde kurgu-montaj atölyesi Abdülhamit Hacıhasanoğlu, basın fotoğrafçılığı İsa Terli, haber atölyesi Onur Günaydın, sinema tarihi Yusuf Ziya Gökçek, haberde grafik tasarım atölyesi Fatih Hacıoğlu, sosyal medya yönetimi Mustafa Özbek ve haber kameramanlığı Fatih Özdemir tarafından verilen eğitimle gerçekleşti. Akademide televizyon haberciliği semineri Ahmet Akgül, ekonomi gazeteciliği Yılmaz Yıldız, internet haberciliği Ersin Çelik, kültür-sanat gazeteciliği Gülcan Tezcan, belgesel yönetmenliği Emre Karapınar, dış habercilik Turgut Alp Boyraz, spor gazeteciliği Eyüp Karakuş ve dergicilik semineri ise Şeref Akbaba’nın katılımıyla yapıldı.

ESEV’in eğitimlerine ve çalışmalarına ilişkin detaylı bilgi almak için tıklayın.