Gündem
Giriş Tarihi : 26-08-2021 02:05   Güncelleme : 26-08-2021 02:05

Esenler Belediyesi: ESGEV’LER YENİ SEZONU AÇIYOR

Esenler Belediyesi’nin Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’ne kayıtlar başladı

Esenler Belediyesi: ESGEV’LER YENİ SEZONU AÇIYOR

Esenler Belediyesi’nin Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’ne kayıtlar başladı. Esenlerli öğrencilerin hem sosyal hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan, Esenler’in 8 farklı noktasında faaliyet gösteren Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’ne yeni dönem kayıtları başladı.

Öğrencilere okul dışındaki zamanlarını daha verimli geçirme imkânı sağlayan, okulda gördükleri derslerine takviye derslerin yanı sıra hemen hemen her konuda rehberlik hizmeti de veren bilgi evlerinde, 7-14 yaş aralığındaki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri eğitim alabiliyor. Bunun yanı sıra 4-6 yaş arası çocuklarımız da etkinliklerden yararlanabiliyor.

Bünyesinde bulunan etüt ve satranç odaları, kütüphane, tiyatro salonu, cep sineması ve internet erişim odalarıyla öğrenciler bilgi evlerinde, alanlarında uzman genç ve dinamik öğretmenleri nezaretinde hem stres atıyor hem de keyifli vakit geçirebiliyorlar.

Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri’nde; okul programları ile Türkçe, sosyal bilgiler, fen bilgisi, matematik, İngilizce ve değerler eğitimi derslerinin yanı sıra sanat ve spor okulu kursları, bilimsel ve deney çalışmaları, atölye çalışmaları, akıl ve zeka oyunları eğitimleri alabiliyorlar. Sosyal ve kültürel etkinlikler, gezi ve piknik programları, bilgi kültür yarışmaları, sosyal kulüp çalışmaları, çocuk şenlikleri, ESGEV-Anne etkinlikleri gibi daha bir çok faaliyetten de faydalanabiliyorlar.

13 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim sezonu için kayıt yaptırmak isteyenler, www.esenler.bel.tr veya www.mihmandar.com sitesinden programlara ulaşabilirler ya da doğrudan kayıt sayfasından ön kayıtlarını yaptırabilirler. Ayrıca, kendilerine en yakın bilgi evine ailesiyle birlikte giderek kesin kayıtlarını ücretsiz olabilirler.