Gündem
Giriş Tarihi : 13-07-2021 16:08   Güncelleme : 13-07-2021 16:08

Esenler Belediyesi: ESENLER 15 TEMMUZ’DA NÖBETTE!

Esenler Belediyesi, FETÖ mensuplarınca düzenlenen hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde bir dizi anma programı düzenliyor

Esenler Belediyesi: ESENLER 15 TEMMUZ’DA NÖBETTE!

Esenler Belediyesi, FETÖ mensuplarınca düzenlenen hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde bir dizi anma programı düzenliyor. Programlar kapsamında ilk olarak Esenler’de vatan uğruna canını vermiş şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek şehitlerimizin ruhları için dualar okunacak. Ardından Esenler 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki “15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi” ziyaret edilecek.

Dörtyol Meydanı’nda düzenlenecek program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayıp 15 Temmuz’u konu alan belgesel gösterimi ile devam edecek. Programda vatan sevdalıları, ellerini şehitler için semâya kaldırıp hep birlikte dua edecekler. Kahramanlık türkülerinin söylendiği bir de konser düzenlenecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının canlı olarak verileceği programa, 15 Temmuz gazileri de katılacak. Esenlerliler, Dörtyol Meydanı’nda, sosyal mesafe kurallarına uyarak “15 Temmuz Demokrasi Nöbeti” tutacak.