Gündem
Giriş Tarihi : 28-09-2021 22:49   Güncelleme : 28-09-2021 22:49

Esenler Belediyesi: ANNELERİN DESTEKÇİSİ ESEN BEBE’DEN YENİ İŞ BİRLİĞİ

Esenler Belediyesi’nin yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü ve yeni doğan bir bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm malzemelerini kapsayan bir çantanın da hediye edildiği ‘Esen Bebe’ projesi yeni bir boyut daha kazandı

Esenler Belediyesi: ANNELERİN DESTEKÇİSİ ESEN BEBE’DEN YENİ İŞ BİRLİĞİ

Esenler Belediyesi’nin yaklaşık 10 yıldır sürdürdüğü ve yeni doğan bir bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm malzemelerini kapsayan bir çantanın da hediye edildiği ‘Esen Bebe’ projesi yeni bir boyut daha kazandı.

Projeye katılan anne adaylarına ‘Anne Oluyorum’ eğitimleri de verilmeye başlandı. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Medikal Direktör Yardımcısı Öğr. Üyesi Dr. Necdet Özçelik, Medipol Üniversitesi Hastanesi İşletme Müdürü Fatma Üstün Akın, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Buket Yeşilbaş’ın bulunduğu toplantıda yeni iş birliği için imzalar atıldı.

Esen Bebe projesi kapsamında, Esenler’de ikamet eden anne adaylarına, hamileliklerinin 28. haftasından başlayarak, bilinçli bir anne olmalarını desteklemek için Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi iş birliği ile “Anne Oluyorum” eğitimleri düzenliyor.

“Anne Oluyorum” eğitimleri ile annelere hamilelik ve lohusalık döneminde, bebeklerine ise 6. ayına kadar, ücretsiz ve kapsamlı bir anne-bebek desteği veriliyor. “Anne Oluyorum” eğitimleri her ayın ilk Cumartesi günü başlayarak, 4 hafta sürüyor. Sadece Cumartesi günleri olan eğitimler; pandemi nedeni ile anne adaylarının sağlıkları göz önüne alınarak, Zoom üzerinden, 12.00-16.00 saatleri arasında yapılıyor.

Bugüne kadar 30 bin anneye veya anne adayına destek veren hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için projemizin web sayfasını inceleyebilir, bu hizmetten yararlanmak için belediyemizle iletişime geçebilirsiniz.

Anne Oluyorum eğitimlerine katılarak, Esen Bebe çantasına sahip olabilmek için burayı tıklayın.