Gündem
Giriş Tarihi : 22-12-2021 00:58   Güncelleme : 22-12-2021 00:58

Esenler Belediyesi: ANNELER VE KIZLARI BİRLİKTE TURŞU KURDU

ANNELER VE KIZLARI BİRLİKTE TURŞU KURDU

Esenler Belediyesi: ANNELER VE KIZLARI BİRLİKTE TURŞU KURDU

Esenler Belediyesi Nar Kooperatifi, “Dünya Kooperatifçilik Günü” kapsamında renkli bir organizasyona imza attı. Organizasyonda anneler, minik kızlarıyla birlikte turşu yaptı. Esenler Belediyesi Şule Yüksel Şenler Hanımlar Konağı’nda yapılan turşulara çocukların ve annelerin adları yazıldı. Bekletildikten sonra satışa sunulacak turşulardan elde edilecek gelir, çocuklara harçlık olarak verilecek. Çocuklar, etkinlikte hem turşu yapımını öğrendi hem de kooperatifçik kültürünü yakından tanıdı.

Dünya Kooperatifçilik Günü’ne özel düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Koordinatörü Sevilay Acar, “Nar Kadın Girişimi Kooperatifi olarak bugün de çocuklarımıza ve annelerimize kooperatifçilik konusunda farkındalık oluşturmak, bu alanda dikkatleri bu tarafa yöneltmek istedik. Anasınıfı öğrencilerimizden oluşan arkamızda gördüğünüz ekiple beraber, bugün turşu kurduk. Bu turşuların bir özelliği var, kendi isimleriyle kurduğumuz turşuları kooperatifimizde satışa sunacağız. Buradan elde ettiğimiz gelirleri de çocukların cep harçlıkları olarak kendilerine takdim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Turşusunu nasıl yaptığını anlatan 3 yaşındaki Meryem Türkoğlu, “Havuç koyduk, lahana koyduk, sarımsak koyduk, su koyduk ve kapattık. Turşuyu satacağız. Turşu yapmaya bayılırım. Turşuyu evde yemiştim” dedi.

Meryem Türkoğlu’nun annesi Kübra Türkoğlu ise, “Çocuğumuzla beraber turşu yaptık. Hem vakit geçirmiş olduk hem çocuklar eğlenmiş oldu aynı zamanda turşu kurmayı da öğrenmiş oldular. Bizim için de çocuk için de iyi güzel bir etkinlik oldu. Arkadaşlarıyla da vakit geçirmiş, birlikte aktiviteleri yapmış oldular” şeklinde konuştu.