Gündem
Giriş Tarihi : 29-10-2021 22:50   Güncelleme : 29-10-2021 22:50

Esenler Belediyesi: 29 EKİM ESENLER’DE COŞKUYLA KUTLANDI

29 EKİM ESENLER’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Esenler Belediyesi: 29 EKİM ESENLER’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından dönemin dev imparatorluklarının işgal ettiği ülkemizi özgürlüğüne kavuşturmak için başlattığımız ve bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı zaferle sona ererken, ülkemizi ve halkımızı özgürlüğe kavuşturmanın sembolü haline gelen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, Esenler’de büyük bir coşkuyla kutladık.

Vatanı için canını feda eden şehitlerimizi de saygıyla andığımız kutlamalar, Esenler’in Dörtyol Meydanı’nda, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tevfik Göksu ve ilçemizin kamu erkanının katıldığı törenle başladı.

Halkımızın, gençlerimizin, öğrencilerimizin katılımıyla büyük bir coşkuya dönüşen törede, Mehter Takımının çaldığı mehter marşı ve gençlerimizin folklör oyunları da yer aldı.

Günün diğer etkinliği ise akşam 20.00’de, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde başlayacak olan Cumhuriyet Konseri olacak. Esenler Belediyesi’nin tüm İstanbul halkı için geniş sanat eğitimleri verdiği ESEV’de eğitim alan gençlerimizin hazırladığı konsere tüm halkımız davetlidir.