Gündem
Giriş Tarihi : 26-10-2021 02:02   Güncelleme : 26-10-2021 02:02

ENGELLİLER BURSA’DA TARİHİ YOLCULUĞA ÇIKTI

ENGELLİLER BURSA’DA TARİHİ YOLCULUĞA ÇIKTI

ENGELLİLER BURSA’DA TARİHİ YOLCULUĞA ÇIKTI

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda eğitim gören kursiyerlerin sosyalleşmeleri amacıyla kültürel etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda ilk olarak İstanbul’a değer katan yerlerden birisi olan İstanbul İllüzyon Müzesi ziyaret edildi. Her yaştan insanın ilgisini çeken müzeyi dolaşan kursiyerler, eğlenceli zaman geçirdi. Engelliler Karmaşık Silindir’den Gerçek Ayna’ya Büyülü Çubuk’tan Stereogram’a kadar birçok odayı dolaşıp yeni serüvenlerin kapısını açtı.

Engellilerin ikinci durağı ise “Tarihe Yolculuk” kapsamında Bursa oldu. Kursiyerler, köklü geçmişiyle tarih ve kültür kenti, Büyük Cihan Devleti Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’yı yeniden keşfetti. Otobüsle Bağcılar’dan Bursa’ya götürülen engelliler, şehrin önemli tarihi yerlerini gezdi. Ücretsiz tur kapsamında Cumalıkızık Köyü, Emir Sultan Külliyesi, Yeşil Camii ve Türbesi, Tophane Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Ulu Camii, Bursa Çarşısı ve Hanlar Bölgesi gibi yerler gezildi.

Keyifli ve yararlı zaman geçerin engelliler, organizasyonlardan dolayı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür etti.