Teknoloji
Giriş Tarihi : 07-10-2021 22:06   Güncelleme : 07-10-2021 22:06

EELISA Yönetim Kurulu Toplantısı Madrid’de Gerçekleşti

EELISA (European Engineering Learning Innovation & Science Alliance) Yönetim Kurulu’nun EELISA’nın Avrupa Üniversiteleri İnisiyatifi’ne katılmasından beri yaptığı ilk yüz yüze toplantı Madrid’de gerçekleştirildi

EELISA Yönetim Kurulu Toplantısı Madrid’de Gerçekleşti

EELISA (European Engineering Learning Innovation & Science Alliance) Yönetim Kurulu’nun EELISA’nın Avrupa Üniversiteleri İnisiyatifi’ne katılmasından beri yaptığı ilk yüz yüze toplantı Madrid’de gerçekleştirildi. 1 Ekim 2021 tarihinde yapılan toplantıya birliğe üye üniversitelerin rektörlerinin yanı sıra EELISA akademik topluluğundan temsilciler ve dış paydaşları katıldı.

EELISA, küresel sorunların üstesinden gelmek için akıllı teknolojileri sürdürülebilir ihtiyaçlarla birleştirebilecek yeni nesil mühendisler ve profesyoneller yetiştirmek amacıyla yola çıkan birlik olarak kuruldu. Yönetim Kurulu’nun EELISA’nın Avrupa Üniversiteleri İnisiyatifi’ne katılmasından beri yaptığı ilk yüz yüze toplantı ve eşzamanlı gerçekleşen EELISA InnoCore toplantısını Universidad Politécnica de Madrid ev sahipliğiyle gerçekleştirildi.

“Avrupa Mühendisi” Derecesi’nin yaratılmasına giden stratejik çizgilerin tanımlandığı toplantıya EELISA’nın dokuz üye üniversitesinin (Bükreş Politeknik Üniversitesi, Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg, École des Ponts Paristech, PSL Université Paris [Mines & Chimie Paristech], Universidad Politécnica de Madrid, Scuola Normale Superiore ve Scuola Superiore Sant’Anna of Pisa) rektörleri, direktörleri, başkanları, EELISA akademik topluluğundan temsilciler, dış paydaşlar ve ENAEE’nin Başkan Yardımcısı katıldı.

EELISA Başkanı Dale A. Martin ve EELISA Yönetici Müdürü Sofia d’Aguiar’ın da yer aldığı toplantıda, EELISA Avrupa Üniversitesi’nin önümüzdeki iki yıl ve sonrası için stratejisinin belirlenmesine katkıda bulunmak amacıyla görüşmeler yapıldı. İlk yüz yüze toplantıda katılımcılar EELISA’nın akademik tanınırlığıyla ilgili yönlerini, EELISA üniversitesinin öğrencilerinin EELISA Toplulukları’na katılımını belgeleyen Güven Belgeleri’ni, EELISA Diploma Eki’ni ve EELISA Avrupa Mühendisi ve Mimarı Derecesi’ni ele aldılar.

EELISA InnoCore (Innovation and Common Research Strategy), EELISA’nın stratejik araştırma, doktora, inovasyon ve girişimcilik planını içeriyor. EELISA InnoCore, disiplinlerarası ve uluslararası araştırma-inovasyon işbirlikçi ağının yaratılması hedefiyle başlatılacak.