Magazin
Giriş Tarihi : 23-11-2020 22:43   Güncelleme : 23-11-2020 22:43

Djay’in akıllı vuruş ve ses yalıtımı özelliği, bağımsız bir uygulama haline geliyor

Algoriddim bugün popüler Djay uygulamasının bir yan ürününü piyasaya sürüyor

Djay’in akıllı vuruş ve ses yalıtımı özelliği, bağımsız bir uygulama haline geliyor

Algoriddim bugün popüler Djay uygulamasının bir yan ürününü piyasaya sürüyor. Neural Mix Pro adlı yeni Mac uygulaması, bir şarkının davul ritmi veya vokalleri gibi farklı kısımlarını ayırmanıza ve çıkarmanıza olanak tanır. Daha sonra bu segmentleri dışa aktarabilir ve bunları uygulama veya cihazla veya seçiminizle DJ'lik yapmak veya remiks yapmak için kullanabilirsiniz.

Neural Mix, Haziran ayında iPhone ve iPad'ler için Djay uygulamasında tanıtıldı. Bu özelliğin, uygulamanın çaldığı şarkının farklı bölümlerini anında karartmasına, vokalleri, davulları ve aradaki tüm enstrümanları sessize almanıza veya izole etmenize izin vermek için AI kullanması gerekiyor. Bu, özellikle farklı parçalardan izole edilmiş kendi kitaplıklarına sahip olmayabilecek amatörler için DJ'lik için gerçekten güçlü bir araçtır.

Yeni uygulama, Neural Mix'i dahili olarak DJ özelliği olmadan bağımsız bir araca dönüştürür. Her seferinde bir şarkı yüklersiniz ve ardından hangi öğeleri izole etmek istediğinizi seçebilirsiniz. Oradan, hızlandırmak, yavaşlatmak veya perde kayması için şarkının bölümlerini seçebilir ve ardından seçiminizi dışa aktarabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü: Algoriddim

DJ'lik veya müzik prodüksiyonu konusunda uzman olmaktan çok uzağım, bu nedenle izlenimlerimi büyük miktarda tuzla ele alın. Ancak uygulama, eksiksiz bir amatör için oynamak gerçekten eğlenceli ve bu özellik, yaptığı işte şaşırtıcı derecede etkilidir. Kesinlikle mükemmel değil - enstrümanlar genellikle vokallere akıyor ve izole öğeler teneke gibi gelebilir veya kenarlarda boğuk gelebilir - ama kesinlikle işe yarıyor ve dinlemektense başka bir parçayla karıştırıldığında bu pürüzlü kenarların boğulduğunu hayal edebiliyorum. kendi başlarına.

The Beatles, The Weeknd ve diğerlerinden parçalar üzerinde denedim ve iyi sonuçlar almayı başardım. Uygulama, taktığınız herhangi bir parçayı ayırmanıza izin verirken, bu klipleri yayınlamayı seçerseniz yasal kısıtlamalara hızla çarpabileceğinizi belirtmek gerekir.

Neural Mix Pro, Mac App Store'dan edinilebilir. . Nasıl çalıştığına dair bir fikir edinmek için uygulamadaki hemen hemen her şeyi ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Yine de sesi dışa aktarmak istiyorsanız uygulamanın tamamını 50 dolara satın almanız gerekecek.