Teknoloji
Giriş Tarihi : 20-12-2021 18:45   Güncelleme : 20-12-2021 18:45

Design Week Türkiye’den İTÜ Ekibine Ödül

Design Week Türkiye’den İTÜ Ekibine Ödül

Design Week Türkiye’den İTÜ Ekibine Ödül

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla düzenlenen Design Week Türkiye 2021 Ödül Töreni’nde üniversitemiz ekibi “İyi Tasarım Ödülü”ne layık görüldü.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla tasarım kültürü oluşturmak ve Türkiye’deki tasarımcıları dünyaya tanıtmak amacıyla, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Türkiye 2021 (Türkiye Tasarım Haftası) sona erdi. Dünyaca ünlü tasarımcıları İstanbul’da konuşmacı olarak ağırlayan etkinliğe ilgi büyük oldu.

Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Yasin Çağatay Seçkin’in başkanı olduğu İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesindeki Yeşil İstanbul Tasarım Ekibi’nin tasarladığı “Park, Koru ve Kent Ormanı Tanımlayıcı Birimi”, Design Türkiye 2021 Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “İyi Tasarım” ödülüne değer görüldü. Tasarım ekibinde Endüstriyel Tasarım Bölümü öğretim üyemiz Dr. Öğr. Üyesi Koray Gelmez, Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunlarımız Ezgi Özcan, Gürkay Aydoğmuş, Ahmet Furkan Keleş ile yüksek lisans öğrencimiz mimar Suat Batuhan Esirger ve tasarımcı Sarp Susüzer yer alıyor. İstanbul’daki yeşil alanları kimliklendirme çalışmaları kapsamında üretilen birim, estetik katkı ve üretilebilirlik ölçütleri gözetilerek tasarlandı.

Bu yıl, 236 ürün arasından toplamda 45 ürünün ödüle layık görüldüğü yarışmanın ödül töreni 17 Aralık 2021’de Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran en iyi tasarımı ödüllendirerek, iyi tasarlanmış̧ ürünlerin topluma ve endüstriye sağladığı faydaları görünür kılmak amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle TURQUALITY® Programı dahilinde düzenlenmektedir.