Eğitim
Giriş Tarihi : 21-01-2022 05:49   Güncelleme : 21-01-2022 05:49

CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri – Prof. Dr. Rafael Leal-Arcas

CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri - Prof. Dr. Rafael Leal-Arcas

CCLLAB İklim Değişikliği ve Hukuk Seminerleri – Prof. Dr. Rafael Leal-Arcas

KHAS İklim Değişikliği ve Hukuk Laboratuvarı (CCLLAB), iklim değişikliğinin hukuki boyutunun ele alındığı etkinliklerinin dördüncüsünde, 27 Ocak Perşembe günü saat 14.00’te “İklim Kulüpleri ve Sürdürülebilir Bir Gelecek” başlıklı sunumu ile Prof. Dr. Rafael Leal-Arcas’ı ağırlıyor.

Avrupa ve Uluslararası Ekonomi Hukuku Profesörü olan Rafael Leal-Arcas, Jean Monnet Kürsüsü sahibi, Uluslararası Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı Direktörü ve Londra Queen Mary Üniversitesi Ticaret Hukuku Araştırmaları Merkezi’nin eski Araştırma Direktörüdür. Prof. Arcas, BAE Abu Dhabi, New York Üniversitesi’nde ve Singapur Management Üniversitesi Yong Pung How Hukuk Fakültesi’nde misafir öğretim üyesidir ve Uluslararası Ekonomi Hukuku, Dünya Ticaret Örgütü Hukuku, İklim Değişikliği Hukuku ve Politikası, Ticaret, İklim Değişikliği ve Enerji Hukuku, AB Uluslararası Ticaret ve Yatırım Hukuku, AB Dış İlişkiler Hukuku dersleri vermektedir.

Prof. Leal-Arcas’ın araştırması, AB Komisyonu’nun Horizon 2020 programı tarafından, yenilenebilir enerji ve akıllı sistemler üzerinde çalışan 21 kurumun oluşturduğu bir konsorsiyumun kapsamında finanse edilmektedir.

Prof. Arcas, lisansüstü hukuk eğitimini Stanford Hukuk Fakültesi, Columbia Hukuk Fakültesi, Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu ve Avrupa Üniversitesi Enstitüsü’nde (Floransa) tamamlamıştır. Tüm Sekretarya için Sürdürülebilir Enerji (Washington, DC), Enerji Topluluğu Sekreterliği, Enerji Şartı Sekreterliği, Dünya Ticaret Örgütü ve çeşitli AB kurumlarında (AB Komisyonu, AB Parlamentosu, AB Konseyi, AB Adalet Divanı) görev almıştır. Uluslararası Ticaret ve Dünya Ticaret Örgütü Hukuku, İklim Değişikliği Hukuku, Enerji Yönetimi, AB Hukuku, Uluslararası Yatırım Hukuku ve bunlar arasındaki etkileşim hakkında Amerika ve Avrupa’da yayınlanan bilimsel dergilerde yayımlanmış 190’dan fazla çalışmanın yazarıdır.

 

İngilizce gerçekleştirilecek olan etkinlik Zoom üzerinden herkese açıktır. Katılım için kayıt zorunlu olmamakla birlikte katılımınızı ccllab@khas.edu.tr adresine bildirmenizden mutluluk duyarız.

Zoom Meeting ID: 872 1179 1308 Şifre: 315375