Gündem
Giriş Tarihi : 28-02-2021 06:11   Güncelleme : 28-02-2021 06:11

Çatalca Belediyesi Çanakça Mahallemize 22 Derslikli İlk ve Ortaokul Yapılıyor

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner yarınlarımız dediği çocuklarımıza ve eğitime verdiği önemi bir kez daha gösterdi

Çatalca Belediyesi Çanakça Mahallemize 22 Derslikli İlk ve Ortaokul Yapılıyor

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner yarınlarımız dediği çocuklarımıza ve eğitime verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Çanakça Mahallemizde depremde risk taşıyacağı tespit edilerek yıkılan okulun yerine 22 derslikli kapsamlı bir okul yapılıyor.

İlçemizde çocuklarımıza ve eğitime verdiği önemi hayata geçirdiği birçok projeyle, okullarımıza, öğrencilerimize ve velilerimize destek olarak gösteren Başkanımız Mesut Üner, Çanakça Mahallemizde hasarlı olması nedeniyle yıkılan okulun yapılması noktasında da desteklerini esirgemedi.

İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında hasarlı bulunarak yıkılan okulumuzun yerine İstanbul Valiliğimiz tarafından çok daha kapsamlı bir okul yapılıyor.

Başkanımız Mesut Üner konunun üzerinde hassasiyetle durarak okulun yapılması için gerekli birçok temas ve girişimlerde bizzat bulunurken, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu ile işbirliği içerisinde süreci yakından takip ediyor.

Çanakça Mahallemizde ilk ve ortaokul olarak hizmet verecek okulumuzun projesi tamamlandı.

Belediyemizce okul için tahsis edilen, önceki okulunda yer aldığı alana yapılacak yeni okulumuz 22 derslikli olarak inşa edilecek. Okulumuzda 3 anasınıfı, 3 laboratuvar, konferans salonu, güreş ve jimnastik salonları, kütüphane, destek eğitim sınıfı ve 3 adet beceri ve tasarım atölyesi yer alacaktır.

Çocuklarımız ve Eğitim Önceliğimizdir

Çanakça Mahallemize yapılacak okulun hayırlı olmasını dileyen Başkanımız Mesut Üner, “Bizler için eğitim her şeyin üzerindedir. İlçemizde çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için onların geleceklerini en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Eğitim konusunda önemli projeler hayata geçirdik. Öğrencilerimize, konusunda uzman öğretmenlerimizle kurs verdiğimiz Sürekli Eğitim Merkezimiz, geçtiğimiz yıl gençlerimizin hayal ettikleri üniversitelere kavuşmasında önemli bir köprü görevi yerine getirdi. Çok sayıda gencimizin ve ailemizin mutluluğunu paylaştık. Yine ilçemizde tüm okullarımızın daima yanındayız, ihtiyaçları doğrultusunda belediyemiz her zaman destek olmaya devam edecektir.

İstanbul Valiliğimizce depremde hasar gören binaların yıkılıp yerine yeniden yapılması projesi olan İSMEP kapsamında Çanakça Mahallemizdeki okulumuz yeniden yapılıyor. Daima bizlerden ve Çatalca’mızdan destek ve teveccühlerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a, bölgemiz Milletvekillerine, İstanbul Valiliğimize, okulumuzun yapım aşamasına gelme sürecinde aynı heyecanla birlikte çalıştığımız Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş’e, AK Parti Çatalca İlçe Başkanımız Yusuf Aslan’a ve sevgili öğrencilerimiz için her zaman işbirliği içerisinde olduğumuz İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Okulumuzun şimdiden öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerini kaydetti.

Ayrıca İlçemizde 13 ilk/ortaokulunda yapımı devam eden Akıl-Zeka Oyunları Atölyelerinin yapımına büyük destek veren Başkanımız Mesut Üner, yapımı tamamlandığında Çanakça İlk/ortaokuluna da Akıl-Zeka Oyunları atölyesini yapacaklarını belirtti.

#BirlikteÇatalcayız