Gündem
Giriş Tarihi : 21-10-2021 22:46   Güncelleme : 21-10-2021 22:46

Bu Festival de kadının emeği ve gözünün nuru var

Bu Festival de kadının emeği ve gözünün nuru var

Bu Festival de kadının emeği ve gözünün nuru var

Bu Festival de kadının emeği ve gözünün nuru var

Kadın El Emeği Festivali’ start aldı. Etkinlik 8-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Bahçelievler Belediyesi’nin hayata geçirdiği ‘Kadın El Emeği Festivali’ 8 Ekim Cuma günü başladı. Program kapsamında Bahçelievler’de ikamet eden kadınların ürettiği ürünler müşterilerin beğenisine sunuldu. Festival ile kadınlar, ‘el emeği göz nuru’ ürünlerini ekonomik değere dönüştürme imkanı buldu. Etkinlik 8-16 Ekim tarihleri arasında saat 13.00-19.00 saatleri arasında açık olacak.

 

Festival, Bahçelievler’de ‘Aile Ekonomisi ’ne katkı sağlamayı amaçlıyor. Etkinlikte yer almak isteyen kadınlar Belediye’nin internet sitesine giriş yaparak ürünlerini kayıt ettirdi. Müracaat eden 150 kadın, kurulan 80 stantta ürünlerini sergileme imkanı buldu.

 

Program Bahçelievler Belediyesi Kuleli Parkı’nda gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar etkinliğe ücretsiz olarak katılabilecek.

 

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, festivaldeki asıl amacın kadınların üretimine ve ev ekonomisine katkı sağlamak olduğunu söyledi.  Bahçelievler’e ‘Değer’ katmak için göreve geldiklerini belirten Bahadır, ”Etkinlik ile kadınlarımıza ve emeğine değer katıyoruz. Kadınlarımıza gösterdiğimiz değerin, geleceğe yaptığımız en önemli yatırımlardan biri olduğunu biliyoruz” dedi.