Ekonomi
Giriş Tarihi : 22-09-2021 19:46   Güncelleme : 22-09-2021 19:46

Borsada Gong Kim Market İçin Çaldı

Süper Market sektöründe 24

Borsada Gong Kim Market İçin Çaldı

Süper Market sektöründe 24. yılı deviren, 5 ilde faaliyet gösteren, “Kalite ve İndirimde Marka” olma mottosuyla yola çıkan Kim Market’in Halka Arz Gong Töreni Borsa İstanbul’da dün yapılan törenle gerçekleştirildi ve Kim Market Hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Tacirler Yatırım Menkul Değerler liderliğinde 16-17 Eylül tarihlerinde pay başına 3,5 TL sabit fiyattan Borsadan Satış yöntemiyle yapılan Kim Market’in pay satışına yoğun bir yatırımcı teveccühü gerçekleşmiş, toplam 187 bin 719 yatırımcı pay alımına katılmıştır.

227 Milyon Halka Arz Büyüklüğü bulunan Kim Market, Halka Arzına 2,62 kat talep gelmiş ve toplamda 596 Milyon TL talep toplanmıştır. Halka açıklık oranı %27 olan Kim Market, Kimmr kodu ile Borsa İstanbul ana pazarda işlem görmeye başlamıştır.

Kim Market’in Halka Arzından sonra borsada işlem görmeye başlamasını kutlamak için yapılan Halka Arz Gong Töreni’nde Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Kim Market Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ersan, Kim Market Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ercan Ersan ve Kim Market Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Ersan, Borsa İstanbul gong zilini çaldılar.

Borsa İstanbul A.Ş.