Ekonomi
Giriş Tarihi : 10-02-2021 04:24   Güncelleme : 10-02-2021 04:24

Borsa İstanbul’dan Kote Şirketlerin Tanıtımına Destek

Borsa İstanbul yatırımcılarını bilgilendirmek amacıyla yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi

Borsa İstanbul’dan Kote Şirketlerin Tanıtımına Destek

Borsa İstanbul yatırımcılarını bilgilendirmek amacıyla yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Sermaye piyasalarından daha geniş kitlelerin faydalanması, finansal okuryazarlığın artırılması ve yeni yatırımcılara yol göstermek için farklı içerikte videoları sosyal medya hesapları aracılığıyla paylaşan Borsa İstanbul, şimdi de Borsa’ya kote şirketlerin yatırımcılara tanıtılması amacıyla videolar hazırlıyor. 

Yatırımcılarını en iyi ve en doğru şekilde bilgilendirmeyi görev edinen Borsa İstanbul; kote şirketlerin yetkililerinin kendilerini tanıtacakları, uzun vadeli hedeflerini anlatacakları videoların Borsa İstanbul sosyal medya ve dijital platformları üzerinden paylaşılmasının bu bilgilendirmenin önemli bir parçası olacağına inanıyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, “Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerimizin bilinirliğini artırmak, aynı zamanda yatırımcılarımızı şirketlerimiz hakkında bilgilendirmek amacıyla bizi de heyecanlandıran yeni bir projeye başladık. Projemiz ile Borsa İstanbul’da farklı pazarlarda işlem gören ve farklı sektörlerde hizmet veren şirketlerimizin tanıtım videoları çekilecek. Videolarda şirketin üst düzey yetkilileriyle uzun vadeli hedeflerine, stratejilerine ilişkin yapılacak röportajlar ve genel merkezleri ile üretim tesislerinin görüntüleri yer alacak. Bu sayede yatırımcının her farklı şirket videosunda aynı anlayış içinde şirket hakkındaki temel bilgileri, şirketi kuran ya da yöneten, en yetkili ağızdan doğrudan almasını amaçlıyoruz. Hızlı, net, kolay izlenebilir şekilde infografiklerle zenginleştirilecek videolar daha sonra Borsa İstanbul çatısı altında yer alan dijital platformlar üzerinden kamuoyu ile paylaşılacak. Bu videolar ile hem yatırımcılarımızı bilgilendireceğiz hem de  ülkemiz ve sermaye piyasalarımız için her biri ayrı bir değer olan şirketlerimizin tanıtımına da katkı sağlamış olacağız” dedi. 

Borsa istanbul ilk videosuna 1990 yılından itibaren Borsa İstanbul’da işlem gören ve orman ürünleri sektöründe yarım asra yaklaşan bir birikim ve deneyime sahip olan GENTAŞ A.Ş.’yi tanıtarak başlıyor. Videoyu Borsa İstanbul Youtube kanalından ve sosyal medya hesabından izleyebilirsiniz.