Ekonomi
Giriş Tarihi : 22-06-2021 07:54   Güncelleme : 22-06-2021 07:54

Borsa İstanbul’da Gong “OYAK Yatırım” İçin Çaldı

OYAK Yatırım A

Borsa İstanbul’da Gong “OYAK Yatırım” İçin Çaldı

OYAK Yatırım A.Ş.’nin 2-3-4 Haziran 2021 tarihlerinde başarıyla tamamlanan halka arzının, pandemi nedeniyle ertelenen gong töreni Borsa İstanbul’da yapıldı. 10 Haziran’da Borsa’da işlem görmeye başlayan OYAK Yatırım’ın belirlenen halka arz büyüklüğü 526 milyon TL olarak gerçekleşmişti.

OYAK Yatırım’ın bugün Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni, Borsa İstanbul A.Ş.Genel Müdürü Korkmaz Ergun, OYAK Finans Sektörü Grup Başkanı Emrah Silav, OYAK Yatırım Genel Müdürü Erkan Ünal ve ekiplerinin katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, aracı kurumların Borsa İstanbul’un en önemli iş ortak ve paydaşları olduğunu belirterek, “Pandemi sürecinde aracı kurumlarla birlikte Borsa olarak tüm hizmetleri kesintisiz sunmaya devam ettik. Sektör olarak çok ciddi bir testten geçtik ve değişen koşullara hızlı bir şekilde ayak uydurmayı başarabildik. Bu özverili gayretlerinden dolayı aracı kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Borsa olarak her zaman kendilerinin yanındayız.” dedi. Aracı kurumlardan beklentilerini ve finansal okur yazarlığın önemli olduğunu ifade eden Ergun, “Aracı kurumlarımız halka arzlarla Şirketlerimizi, sermaye piyasalarına yönlendirirken, aracı kurumlarımızdan beklentimiz, doğru şirketi, doğru zamanda, doğru fiyattan halka arza getirmeleridir.