Ekonomi
Giriş Tarihi : 28-07-2021 04:48   Güncelleme : 28-07-2021 04:48

Borsa İstanbul’da gong Manas Enerji için çaldı

Borsa İstanbul’da gong, 27 Temmuz 2021 tarihinde patentli ürünleri temsilcilikleri ile Akıllı şehirler, IoT teknolojisi, 5G, Savunma Sanayi, Haberleşme bilgi teknolojileri alanlarında faaliyetlerini sürdüren Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A

Borsa İstanbul’da gong Manas Enerji için çaldı

Borsa İstanbul’da gong, 27 Temmuz 2021 tarihinde patentli ürünleri temsilcilikleri ile Akıllı şehirler, IoT teknolojisi, 5G, Savunma Sanayi, Haberleşme bilgi teknolojileri alanlarında faaliyetlerini sürdüren Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. için çaldı. Şirket, Borsa İstanbul Ana Pazar’da MANAS koduyla işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’da gong, 25 yıl önce kurulan, patentli ürünleri temsilcilikleri ile Akıllı şehirler, IoT teknolojisi, 5G, Savunma Sanayi, Haberleşme bilgi teknolojileri alanlarında faaliyetlerini sürdüren Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. için çaldı. Gong Töreni Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Manas Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Reşat Görür, Manas Enerji üst yönetimi ve Tera Yatırım üst yönetiminin katılımıyla 27 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleştirildi .

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun törende yaptığı konuşmada, “Manas Enerji Yönetimi’nin halka arz töreni için Borsamıza gelen tüm misafirlerimiz hoş geldiniz.

Bildiğiniz üzere her geçen gün artan enerji ihtiyacı nedeniyle, enerjiyi daha verimli kulanmak, hatta enerjinin üreticiden son tüketiciye ulaştırılmasını daha verimli hale getirmek, bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu zorunluluğu yerine getirmek ancak, üretimden tüketime kadar enerjiyi daha hassas teknolojilerle kontrol etmekle mümkündür. Manas Enerji Yönetimi, geliştirdiği etkin sayaç teknolojileri, bu anlamda çok önemli bir fonksiyonu yerine getirmektedir. Bizim amacımız da, geleceği teknoloji ile şekillendiren şirketlerimizi, borsamız aracılığıyla halka arzlarla finansal olarak desteklemek. Şirketlerimiz, paylarını halka arz ederek veya borçlanma araçları ihraç ederek veya risklerini hedge etmek amacıyla türev ürünlerimizi kullanarak, sunduğumuz imkanlardan yararlanabilirler.

Şirketlerimizi farklı finansal ürünlerimizle desteklemeye devam edeceğiz.

Bu finansal hizmetlerden biri daha, bugün Manasın Borsamızda işlem görmeye başlaması ile gerçekleşmiş olmaktadır. 2,5 kat fazla taleple ve yaklaşık 20.000 yatırımcının katıldığı başarılı bir halka arz süreci geçiren Manas Enerji Yönetimi bugünden itibaren borsamızda işlem görmeye başlıyor. Bu başarılı halka arza emeği geçen katkı sunan herkesi şirket yönetici ve çalışanlarına, aracılık faaliyetinde bulunan Tera Yatırım’ın yetkililerine ve SPK ve Borsa İstanbul çalışanlarına ayrıca teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

Manas Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Reşat Görür, konuşmasında şunları söyledi: “Manas Enerji olarak üretilen enerjinin daha verimli yönetilmesini sağlıyor, geliştirdiğimiz patentli ürünlerimizle enerji ve su kaynaklarının yönetimi konusunda çözümler üretiyoruz. Savunma sanayiimizde de büyük yatırımlar yaptık. Daha fazla inovasyon ve ihracat yaparak yatırımcılarımızın güvenine layık olmaya çalışacağız, ülkemizin kalkınması için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.